آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۰۴

 • قطب‌نمای کره‌ای صادرات خودرو

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی قصد تشکیل کارگروه صادرات را در این وزارتخانه دارد که با توجه به تجربه‌های جهانی، توسعه صادرات نیاز به تدوین سیاست‌های کلان تشویقی و تنبیهی دارد و بدون چنین برنامه‌ریزی دقیقی، حضور در بازارهای خارجی رویایی بیش نخواهد بود.در بین تجربه‌های جهانی موجود در حوزه صادرات اما به‌نظر می‌رسد الگوی کره‌ای‌ها می‌تواند مدلی مناسب برای توسعه صادرات خودرو باشد، چه آنکه چشم بادامی‌ها توانستند از همین مسیر به بازارهای جهانی راه پیدا کنند.
 • پیش‌فروش خودرو با وجود توقف ثبت‌سفارش

  دنیای اقتصاد: به‌رغم آنکه سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو متوقف است و زمان مشخصی نیز برای بازگشایی آن از سوی وزارت صنعت اعلام نمی‌شود؛ اما برخی واردکنندگان در نمایشگاه خودروی تهران پیش‌فروش محصولات خود به‌خصوص خودروهای ۲۰۱۸ را آغاز کرده‌اند.با توجه به پیش‌فروش خودروهای یاد شده این سوال مطرح است که چگونه واردکنندگانی که با بسته شدن سایت ثبت‌سفارش هنوز خودروهای ثبت‌نامی قبلی را تحویل مشتری ندادند، بار دیگر پیش‌فروش‌های جدید خود را آغاز کرده‌اند؟
 • موج بنزین‌سوزهای چینی پژو در اروپا

  دنیای اقتصاد: ورود خودروهای بنزین‌سوز چینی شرکت پژو به بازار اروپا افزایش یافته است. یک روزنامه فرانسوی گزارش داد با توجه به بدبینی مصرف‌کنندگان اروپایی به خودروهای دیزلی و افزایش سهم بازار خودروهای بنزین‌سوز، شرکت خودروسازی پژو سیتروئن مدل‌های بنزین‌سوزی را که در چین تولید کرده است در بازار اروپا عرضه می‌کند.
 • احتمال جریمه نجومی فیات کرایسلر

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فیات کرایسلر ممکن است از سوی دولت فرانسه به پرداخت جریمه چند میلیارد یورویی محکوم شود. به گزارش اتوموتیو نیوز، فیات کرایسلر به اتهام نقض قوانین و فریب مراجع قانونی درباره میزان آلایندگی خودروهای دیزلی محاکمه می‌شود.
 • چشم‌انداز تولید وانت جک-فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی چینی آن‌هویی جیانگ‌هوای، تولید‌کننده خودروهای جک، اعلام کرد همکاری خود را با فولکس‌واگن گسترش خواهد داد و تولید مشترک خودروهای سَبُک تجاری را نیز مدنظر خواهد داشت.
 • احتمال گشایش ثبت‌سفارش هیبریدی‌ها

  مهر: معاون وزیر صنعت از ارائه پیشنهاد برای گشایش ثبت‌سفارش خودروهای هیبریدی به وزیر صنعت خبر داد و گفت: آلودگی محیط زیست، ایران را مجبور به استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی می‌کند. حسین اسفهبدی در حاشیه نمایشگاه خودرو در جمع خبرنگاران از ارائه پیشنهاد ثبت‌سفارش واردات خودروهای هیبریدی به وزیر صنعت خبر داد و گفت: این تصمیم منتظر اعلام نظر وزیر صنعت است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد شده تا حداقل ثبت‌سفارش خودروهای هیبریدی انجام شود. این خودروها چنان برای کشورها مهم است که سبب شده تمامی دولت‌ها به تولید یا واردات این خودروها سوبسید بدهند.
 • پیش‌فروش کوییک به تعویق افتاد

  تسنیم: شرکت سایپا ضمن عذرخواهی از مردم اعلام کرد برای ارتقای آپشن‌های خودروی کوییک پیش‌فروش این محصول به زمان دیگری موکول شد.
 • اعتصاب کارکنان خودروسازی در کره جنوبی

  ایرنا: شماری از کارگران کارخانه خودروسازی هیوندا کره جنوبی از ابتدای این هفته تاکنون دست به اعتصاب زده‌اند. خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش داد که اتحادیه کارگری کره جنوبی نیز با صدور بیانیه‌ای از این اقدام نیروهای کاری هیوندا پشتیبانی کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر