آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۹۰

 • روند کاهشی نرخ تورم خودرو

  دنیای‌اقتصاد: بررسی مرکز آمار ایران از نرخ تورم سالانه کل بخش صنعت نشان می‌دهد که تورم خودرو در تابستان ۹۶ در مقایسه با تابستان سه سال پیش، کاهش ۹۵ درصدی یافته است؛ به‌طوری‌که در تابستان ۹۳ نرخ تورم این بخش ۵/ ۲۰ درصد بوده اما در تابستان ۹۶ این نرخ به ۱/ ۱ درصد رسیده است.تورم بخشی صنعت خودرو براساس بررسی قیمتی نهاده‌های تولیدی خودرو تعیین می‌شود؛ به‌طوری‌که بانک مرکزی و یا مرکز آمار ایران براساس بررسی نرخ تک‌تک عوامل تاثیرگذار بر قیمت خودرو به محاسبه تورمی این بخش می‌پردازد.
 • تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ از هفته آینده

  دنیای اقتصاد: ایران‌خودرو به احتمال فراوان ازهفته آینده تولید دومین محصول پسابرجامی و مشترک خود با پژو را آغاز می‌کند، تولیدی که البته آزمایشی به حساب می‌آید.طبق اخبار رسیده از ایران‌خودرو، این شرکت قصد دارد در هفته پایانی آبان‌ماه، تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ را آغاز کند، خودرویی سدان که با قیمتی زیر ۱۰۰ میلیون تومان روانه بازار خواهد شد.
 • بازگشت هوندا از تقاطع برگزیت

  دنیای اقتصاد: خودروسازی هوندا اعلام کرد توان پرداخت عوارض ۱۰ درصدی صادرات خودرو، پس از اجرای برگزیت را نخواهد داشت. به گزارش اتوموتیو نیوز، هوندا به کمیته کسب‌و‌کار پارلمان انگلیس اعلام کرده است: «عوارض ۱۰ درصدی مزیت رقابتی خودروهای ما را از بین خواهد برد.»
 • تسریع روند تغییر فناوری در اوپل

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو سیتروئن اعلام کرد روند تغییر فناوری در اوپل پرشتاب‌تر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود. به گزارش رویترز پژو سیتروئن اعلام کرد برخلاف برنامه‌ریزی‌های قبلی، در سال ۲۰۲۴ نخستین خودروی اوپل با فناوری پژو سیتروئن تولید خواهد شد.
 • برنامه هیوندایی برای تولید شاسی‌بلند در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هیوندایی اعلام کرد درخصوص تولید خودروهای وانت‌ و شاسی‌بلند درآمریکا تصمیم‌گیری خواهد کرد. به گزارش رویترز، هیوندایی قصد دارد خودروهای شاسی‌بلند کونا و توسان، و همچنین یک مدل وانت را در کارخانه خود، در آلاباما، تولید کند.
 • افت‌و‌خیز تولید اتوبوس و ون

  ایسنا: مهرماه امسال تولید انواع اتوبوس به‌طور میانگین ۵/ ۱۰۹ درصد افزایش یافت اما تولید دو مدل ون متوقف شد. در این مدت تولید انواع اتوبوس از ۸۴ دستگاه در مهرماه ۱۳۹۵ به ۱۷۶ دستگاه رسید. تولید این محصول در ایران خودرو دیزل از یک دستگاه در مهرماه سال گذشته به ۲۱ دستگاه افزایش یافت. تولید انواع اتوبوس در عقاب افشان نیز صعودی بوده و از ۶۵ دستگاه در مهرماه ۱۳۹۵ به ۱۴۵ دستگاه رسید.
 • تاکید بر سرمایه‌گذاری مشترک با چینی‌ها

  سایپانیوز: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی، گفت: برای انجام هر گونه فعالیت تجاری مشترک با شرکت‌های خارجی در کشور، نیاز به سرمایه‌گذاری از سوی طرف خارجی وجود دارد و بر همین اساس مذاکرات با شرکت چانگان باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر