آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۸۵

 • دوز خودروهای چینی بالا رفت

  دنیای اقتصاد: آمار تولید ۷ ماه امسال خودروسازان داخلی در شرایطی اعلام شد که طبق آن، سه خودروساز بزرگ و نیمه دولتی کشور توانستند در مجموع ۷۰۱ هزار و ۶۷۷ دستگاه انواع محصولات سواری را به تولید برسانند.
 • خرید گواهی اسقاط متوقف شد

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که به نظر می‌رسد دولت هنوز تصمیمی برای بازگشایی دوباره سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو ندارد، روند اسقاط خودروهای فرسوده نیز با مشکلاتی همراه شده است. اسقاط خودروهای فرسوده از سه سال پیش تاکنون ارتباط مستقیمی با واردات خودرو به کشور پیدا کرده، حال آنکه خروج فرسوده‌ها هم‌اکنون تنها بر دوش واردکنندگان است.
 • ژاپنی‌ها برنده رشد بازار فرانسه

  دنیای اقتصاد: نیسان و تویوتا بیشترین سهم را در رشد بازار خودروی فرانسه کسب کردند. در ماه اکتبر، آمار فروش خودرو در بازار فرانسه نشان از رشدی قابل توجه داشت.
 • برگزیدگان نمایشگاه سما ۲۰۱۷

  دنیای اقتصاد: نمایشگاه خودروی سما (SEMA) دیروز، به کار خود پایان داد. در این رویداد بزرگ صنعت خودروی جهان، جذاب‌ترین خودروها در بخش‌های گوناگون انتخاب و معرفی شدند.
 • ائتلاف اروپایی

  دنیای اقتصاد: خودروسازان ۴۰۰ جایگاه شارژ سریع خودروهای برقی در اروپا احداث می‌کنند. به گزارش رویترز، این خودروسازان که اغلب آلمانی هستند با تشکیل یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک تصمیم دارند تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۴۰۰ جایگاه شارژ در سراسر اروپا تاسیس کنند.
 • ورود خودروهای وارداتی قدیمی ممنوع

  ایسنا: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر الزامی بودن رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی ایران گفت که برخی واردکنندگان قصد واردات خودرو با استانداردهای سال ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۷ را دارند که سازمان استاندارد اجازه این کار را نخواهد داد. نیره پیروزبخت در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: مهلت لازم برای رسیدن خودروسازان به استانداردهای ۸۵ گانه مشخص شده است و آنها ملزم هستند تا اصلاحات لازم را تا ابتدای دی‌‌ماه سال ۱۳۹۷ لحاظ کنند. وی در ادامه تشریح کرد: براساس استانداردهای خودرویی برخی خودروسازان باید اقدام به اصلاح خطوط خود کنند و حتی در حال حاضر خودروهایی وجود دارند که امکان تطبیق با استانداردها را ندارند و خود خودروسازان باید تا تاریخ مشخص شده آنها را از مدار تولید خارج کنند.
 • پژو به ایران غرامت داد

  مهر: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه پژو، غرامت قرارداد قبلی خود را به ایران پرداخت، گفت: هنوز تغییری در رفتار خارجی‌ها ندیده‌ایم. محسن صالحی‌نیا از پرداخت غرامت شرکت پژو به ایران بابت قطع همکاری یکطرفه در دوران تحریم خبر داد و گفت: بخشی از غرامت پژو به ایران در قالب ارسال قطعات و بخشی دیگر به‌صورت آموزش کارکنان هزینه شده است و همین غرامت‌ها در قراردادهای جدید خودروسازان ایرانی با اروپایی‌ها هم دیده شده است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تهدیدهای ترامپ به تحریم مجدد ایران، خارجی‌ها را از ادامه همکاری با ایران منصرف یا سست نکرده است، تصریح کرد: اصلا از حالا نمی‌خواهیم این تصور را داشته باشیم که خارجی‌ها از ادامه همکاری با ایران سر باز می‌زنند؛ به‌خصوص اینکه یک قرارداد برد-برد منعقد شده و ظن من بر این است که خدشه‌ای به این قراردادها وارد نشود.
 • حضور وزیر صنعت در غرفه سایپا

  سایپانیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در دومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور از غرفه گروه خودروسازی سایپا بازدید کرد. در دومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور که در شهر آفتاب برگزار شد، گروه خودروسازی سایپا با هدف افزایش مبادلات و صادرات محصولات صادراتی خود به نقاط مختلف جهان و انجام مذاکره بدون واسطه با تجار خارجی در این نمایشگاه به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع شرکت کرده و آخرین دستاوردهای صادراتی خود در حوزه تولید خودرو و قطعات را به معرض نمایش قرار داد. در این نمایشگاه شرکت‌های سایپا، زامیاد، سایپادیزل و پارس‌خودرو درحوزه تولید خودرو و شرکت‌های مگاموتور، سازه گستر، سایپا آذین، قالب‌های بزرگ صنعتی، سایپا شیشه، فنرسازی زر، مالیبل سایپا، رینگ سایپا، رادیاتور ایران و سایپا یدک در حوزه تولید قطعات و ارائه خدمات خودرویی از گروه خودروسازی سایپا در بزرگ‌ترین غرفه نمایشگاه حضور داشته و توانمندی‌های صادراتی خود را ارائه کرده‌اند.

بیشتر