شماره روزنامه ۴۵۸۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۶۷

 • یارانه دولتی به محصولات پرمصرف چینی

  دنیای اقتصاد: دولت در حالی از تصمیم خود مبنی‌بر جریمه خودروهای پرمصرف داخلی بازگشت که ۶۶ درصد پرمصرف‌ها را خودروهای چینی مونتاژی تشکیل می‌دهند به این ترتیب به‌نظر می‌رسد دولت در رویکرد حمایتی خود بیشتر مونتاژکاران چینی رانشانه رفته تا خودروسازی داخلی را. بر این اساس در شرایطی اواسط هفته گذشته وزیر صنعت و معدن و تجارت خبر حذف بند مربوط به جریمه پرمصرفی خودروهای تولید داخل را اعلام کرد که از میان ۱۵ خودروی پرمصرف تولید داخل ۱۰ خودرو متعلق به محصولات چینی است که در کشور به تولید می‌رسند.
 • تداوم روند نزولی تیراژ دوگانه‌سوزها

  دنیای اقتصاد: کارنامه نیمسال تولید خودروسازان داخلی در شرایطی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد که طبق آن، تولید مدل‌های دوگانه‌سوز باز هم کاهش یافت. بر این اساس، بیش از ۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو دوگانه‌سوز در کشور طی شش ماه ابتدایی امسال به تولید رسیده که این رقم نشان از کاهش ۲۵ درصدی تیراژ خودروهای موردنظر دارد. طبق آمار اعلامی اما تولید پراید دوگانه‌سوز همچنان متوقف است؛ به‌نحوی‌که در نیمه نخست سال، حتی یک دستگاه نیز از این محصول به تولید نرسیده و بنابراین به نظر می‌رسد سایپایی‌ها به کل قید آن را زده‌اند.
 • حرکت آهسته فورد در چین

  دنیای اقتصاد: فورد از رشد فروش خودرو در چین کمترین سهم را به خود اختصاص داده است.
 • هم‌افزایی به سبک فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: فولکس‌واگن اعلام کرد برندهای زیرمجموعه‌اش را بیش از پیش از یکدیگر متمایز خواهد ساخت.
 • سایه رسوایی صنعت فولاد ژاپن بر سر خودروسازان

  دنیای اقتصاد: خودروسازان در رسوایی صنعت فولاد ژاپن گرفتار شده‌اند. به گزارش رویترز، با افزایش دامنه رسوایی شرکت فولاد کوبه، سلامت قطعات به کار رفته در موتور خودروها نیز زیر سوال رفته است.
 • موقعیت‌سنجی رنو در ایران

  حسن كريمي سنجري كارشناس صنعت خودرو
  کارلوس گون، مدیر ارشد گروه خودروسازی رنو در اظهاراتی اعلام کرد که «بازار ایران، بازاری بسیار مهم و با اهمیت است و رنو هرگز ایران را ترک نخواهد کرد و برای این کشور برنامه‌ریزی بلندمدت و جدی دارد.
 • اولین خودروی برقی وارد بازار می‌شود

  ایرنا: رئیس هیات‌مدیره گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه پیشرفت فناوری‌های نوین شرایط را برای عرضه خودروهای برقی به بازار فراهم کرده و خودروسازان داخلی نیز برای اینکه از بازار عقب نباشند باید برای طراحی خودروها جدید اقدام کنند، گفت: در این راستا و برای اولین بار خودرو برقی تولید داخل تا پایان سال وارد بازار می‌شود. سیدمحمدعلی سید ابریشمی در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو در یزد درباره همکاری شرکت‌های خودروسازی خارجی با ساپیا در دوره پسابرجام گفت: شرکت نیسان که پیش از این بازار ایران را به‌خاطر بازار آمریکا و اعمال تحریم‌ها ترک کرده بود، در رایزنی‌های چندماه‌های اخیر موافقت کرده تا محصولات این شرکت در ایران تولید شود. وی درباره مذاکره با شرکت کیا (کره جنوبی) گفت: این شرکت با توجه به شرایط جدید ایران ابرازتمایل کرده که چند محصولش را در شرکت پارس‌خودرو تولید کند.

بیشتر