آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۳۹۴۷

 • فنر تولید خودرو پرید

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی آمار تولید ۹ ماه امسال خودروسازان داخلی را اعلام کرد که طبق آن، سه خودروساز بزرگ داخلی در مجموع با تولید ۸۱۳ هزار و ۶۳۱ دستگاه انواع محصول سواری، به رشدی ۴۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دست یافتند. بر این اساس، سه خودروساز بزرگ داخلی شامل ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو، در بیشتر تولیدات خود با افزایش تیراژ مواجه شده‌اند. اگر روند تولید ماهانه را نیز لحاظ کنیم، باز هم خودروسازان توانسته‌اند تیراژ خود را افزایش دهند.

 • افزایش ورود قطعات منفصله به کشور

  دنیای اقتصاد: در حالی واردات قطعات منفصله برای تولید خودرو سواری در ۹ماه منتهی به آذرماه در رتبه سوم واردات کالا به کشور قرار دارد که این موضوع نشان از رشد ورود قطعات خودرو به کشور دارد. بنابر آمار تجارت خارجی ایران، قطعات منفصله برای تولید اتومبیل سواری در ۹ ماهه سال‌جاری به ارزش ۶۰۵ میلیون دلار بوده است که کارشناسان رشد ورود قطعات و همزمان با آن افزایش تولید خودرو به کشور در دوره پساتحریم را مهم‌ترین عامل این موضوع عنوان می‌کنند. در شرایطی واردات قطعات منفصله خودرو به کشور توانسته رتبه سوم از مجموع واردات کالا به کشور را کسب کند که این بخش در آمار هفت و هشت ماهه سال‌جاری نیز توانسته بود، رتبه سوم را از آن خود کند.

 • پیش‌بینی کاهش فروش اروپا در ۲۰۱۷

  دنیای اقتصاد: نشریه فوربس در آخرین روز سال ۲۰۱۶ پیش‌بینی خود از بازار فروش خودرو در اروپا در سال پیش‌روی میلادی را منتشر کرد. بر این اساس برخی ناآرامی‌ها و ترورها در غرب اروپا موجب خواهد شد که مصرف‌کنندگان دچار ترس شوند از اقدام به خرید‌هایی که به پول زیادی نیاز خواهد داشت، اجتناب کنند. البته خودروهای جدید و شاسی‌بلندهایی هم در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ تولید خواهند شد که جذابیت‌های خاص خود را برای مشتریان خواهند داشت که از جمله آنها می‌توان به بی‌ام‌دبلیو سری ۵ و اشکودا کودیاک و آلفارومئو استلویو اشاره کرد.

 • رقابت چین در تولید خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: رقابت در تولید سیستم‌های هوش مصنوعی حالا از پهپادها به وسایل نقلیه چهار چرخ رسیده و چین در این بخش به یکی از مدعیان پیشرو تبدیل شده است. وانگ جینگ، معاون ارشد شرکت بایدو و مدیر واحد خودران این شرکت، می‌گوید مزیت چین در خودروهای بدون راننده در این موضوع ریشه دارد که طی یک قرن اخیر در تکنولوژی خودروهای سنتی از سایر کشورها عقب مانده بود. حالا در تلاش است تا در بازار خودروهای جدید به آن سرنوشت دچار نشود. دیگر اما نمی‌توان نام یک کشور را ذکر کرد که در خودروهای دارای سیستم هوش مصنوعی پیشتاز باشد.

 • خودروساز آمریکایی به‌دنبال حضور در بازار روسیه

  دنیای اقتصاد: تسلا در نظر دارد تا نمایندگی رسمی فروش خود را در سال آینده میلادی در روسیه افتتاح کند. هدف از این اقدام بازار خوب روسیه برای فروش خودروهای الکتریکی و وجود افراد ثروتمند زیاد با سطح درآمدی بالا برای خرید این نوع خودروهای لوکس الکتریکی اعلام شده است. شرکت آمریکایی تسلا برای ورود رسمی به بازار روسیه علاوه‌بر نیاز به دریافت مجوزهای فروش مطابق با استانداردهای برقی در این کشور باید سیستم ناوبری این خودرو را از ماهواره‌های جی‌پی‌اس به ماهواره گلوناس روسی تغییر دهد تا امکان استفاده از اطلاعات راه و اخبار مورد نیاز از جاده‌های روسیه برای مصرف‌کنندگان فراهم شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر