افشاگری کارمندان تسلا

به گزارش فوربس، کارمندان سابق تسلا فاش کرده‌اند تصاویر و ویدئوهای خصوصی مالکان خودروهای این شرکت که توسط دوربین‌ها ثبت شده‌اند، میان کارکنان به اشتراک گذاشته می‌شد، حال آنکه چنین اقدامی خلاف قوانین حریم خصوصی شرکت است. چنین گزارشی به جنجال‌ها درباره ویژگی‌های فناورانه مختلف خودروهای تسلا دامن می‌زند.طبق گزارش نشریه رویترز بین ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ میلادی تصاویر و ویدئوهای ثبت‌شده مالکان خودروهای تسلا از طریق یک سیستم پیام‌رسان داخل شرکتی به اشتراک گذاشته می‌شد.

۹ کارمند سابق تسلا فاش کرده‌اند در این ویدئوها و تصاویر گاه فرزندان مالک و حریم خصوصی افراد مشخص بوده و در برخی موارد موقعیت مکانی آنها نیز فاش شده بود. برخی از این تصاویر به میم‌هایی (meme) از سگ‌های مالکان خودروها و علایم جاده‌ای مضحک تبدیل می‌شد. برخی دیگر از تصاویر نیز شامل تصادف‌های جاده‌ای بودند.

خودروهای تسلا طوری ساخته شده‌اند تا هرگونه تصادف رانندگی را ثبت کنند و علاوه بر آن مجهز به ویژگی‌های اتو پایلوت و پارک خودکار هستند. این شرکت صدها کارمند دارد که وظیفه آنها برچسب زدن تصاویر ثبت شده است تا سیستم خودروهای شرکت بتواند موانع معمول را شناسایی کند.طبق وبسایت شرکت، دوربین‌های مذکور برای ثبت ویدئو و تصاویر از اطراف خودرو تنها زمانی فعال می‌شوند که وسیله نقلیه روشن باشد. اما به گفته یکی از کارمندان سابق تسلا، بعضی تصاویر و ویدئوها زمانی که خودرو پارک و خاموش بوده، ثبت شده‌اند.