وزارت دارایی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که یارانه خرید خودرو از ابتدای سال ۲۰۲۲ و قبل از لغو کامل تا پایان سال، ۳۰‌درصد کاهش می‌‌‌یابد. بر اساس این بیانیه، با توجه به رشد صنعت خودروهای با انرژی جدید و روند فروش و انتقال آرام تولیدکنندگان، یارانه‌ها در ۳۱ دسامبر (۱۰دی) ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد. به گفته وزارت دارایی چین، به خودروهایی که پس از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ ثبت‌نام شوند، یارانه تعلق نمی‌گیرد.

فروش خودروهای الکتریکی و هیبریدی در چین با افزایش بیش از ۱۰۰‌درصدی نسبت به سال‌های گذشته، در ماه‌های اخیر رونق گرفته است.  انجمن خودروسازان چین هفته گذشته تخمین زد که این خودروها قرار است ۱۸‌درصد از کل فروش خودرو در سال ۲۰۲۲ را تشکیل دهند و این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ خودروهای برقی تنها ۵‌درصد از کل فروش خودرو در چین را به خود اختصاص دادند.

طبق گزارش انجمن خودروسازان چین، از ۲۷‌میلیون و ۵۰۰‌هزار دستگاه خودرویی که قرار است در سال‌جاری فروخته شود، ۵‌میلیون خودرو الکتریکی و هیبریدی خواهند بود. چین؛ بزرگ‌ترین آلاینده جهان اهداف طولانی‌مدتی را برای پذیرش گسترده وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی در نظر گرفته است و هدف آن این است که تا سال ۲۰۳۵ اکثر خودروها با انرژی پاک کار کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند