بابک رحمانی، با بیان اینکه ایران‌خودرو تا پایان سال ۱۰۰‌هزار دستگاه خودرو در قالب فروش فوق‌‌‌العاده و فراتر از تعهدات، وارد بازار خواهد کرد، گفت: ‌‌‌ در روزهای اخیر و پس از اصلاح قیمت محصولات، ۱۸‌هزار دستگاه خودرو به صورت فوق‌‌‌العاده و ۳۳‌هزار و ۵۰۰ دستگاه به صورت پیش‌فروش یک ساله و مشارکت در تولید به فروش رفته است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌‌‌های فروش ایران‌خودرو به صورت منظم و هفتگی استمرار خواهد یافت، اظهار کرد: در روزهای دوشنبه هر هفته، برنامه‌های فروش از طریق این خودروساز اعلام می‌شود و از روز سه‌‌‌شنبه تا پنج‌شنبه ثبت‌نام توسط متقاضیان صورت گرفته و در روزهای شنبه نیز قرعه‌‌‌کشی انجام می‌شود. امیدواریم با افزایش عرضه، وضعیت بهتری را در بازار خودرو شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده و با افزایش عرضه ایران‌خودرو و استمرار آن، شاهد بهبود وضعیت فعلی بازار خودرو باشیم و بتوانیم طبق سیاست وزیر صمت، به مرور فرآیند قرعه‌‌‌کشی را حذف کنیم. معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو با اشاره به برنامه افزایش تولید محصولات، با بیان اینکه در حال حاضر، روزانه بالغ بر ۲‌هزار دستگاه خودرو از سوی این خودروساز وارد بازار می‌شود، از افزایش این عدد به ۲هزار و ۵۰۰ دستگاه در روزهای آینده خبر داد. وی افزود: تاکنون از ۲۰۰‌هزار درخواست، اسناد ۱۶۰‌هزار دستگاه خودرو آزاد شده و مابقی نیز در حال انجام است که این امر نیز به کاهش التهابات بازار کمک کرده است.

رحمانی افزود: بعد از موضوع اصلاح قیمت‌ها، طرح‌‌‌های تبدیل برای محصولات را نیز در نظر گرفته و تلاش کردیم از این طریق تسهیلاتی برای مردم قائل شویم. همه این موارد که در بسته اصلاح وضع بازار خودرو پیش‌بینی شده است، به ایجاد آرامش بیشتر در بازار خودرو کمک خواهد کرد. به گفته وی، درحال حاضر، وضع تولید بر اساس برنامه‌های افزایشی و مطابق برنامه پیش می‌رود.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند