در سال ۲۰۰۵ لکسوس اولین خودروی RX۴۰۰h را به بازار معرفی کرد؛ خودرویی که لقب «پیشگام برقی‌سازی در بازار لاکچری» را برای لکسوس به ارمغان آورد. از آن به بعد، لکسوس تعداد و تنوع محصولات برقی خود را بسط و گسترش داد تا گزینه‌های متنوعی را براساس نیاز و خواست مشتری ارائه کند.

لکسوس اساس فلسفه کاری خود را «زمان مناسب،‌ محصول مناسب در مکان مناسب» قرار داده و برای گسترش خودروهای برقی به دنبال توسعه خودروهایی بوده که بتوانند خود را با منابع مختلف انرژی و زیرساخت‌های محیط‌زیستی در سراسر دنیا تطبیق دهند.

لکسوس می‌گوید که در حال حاضر 9 مدل خودروی برقی دارد؛ از جمله خودروی برقی هیبریدی که به‌طور خلاصه به آن HEV می‌گویند و خودروهای برقی باتری‌دار یا BEV که در 90 کشور دنیا به فروش می‌رسند. در سال 2020، معادل 33 درصد از مدل‌های فروخته‌شده لکسوس در دنیا به نحوی برقی‌شده بودند.

از سال 2005 این برند ژاپنی می‌گوید که در کاهش آلایندگی دی‌اکسید‌کربن موثر بوده و تقریبا 19 میلیون تُن آلایندگی کربنی را کاهش داده است که تقریبا معادل 300 هزار دستگاه خودروی سواری در 15 سال گذشته است. هدف لکسوس ادامه سرآمدی در رشد باثبات در تولید خودروهای برقی و کاهش آلاینده‌های کربنی براساس ماموریت بنگاهی این شرکت در رسیدن به آلایندگی کربنی صفر است.

براساس چشم‌انداز «لکسوس برقی‌شده» که در سال 2019 اعلام شد، این برند در حال بهبود مستمر فناوری‌های برقی شدن خودروها است. تا سال 2025 لکسوس 20 مدل جدید یا بهبودیافته از جمله 10 خودروی تمام باتری BEV، هیبرید قابل شارژ با پریز برق و خودروی هیبریدی عرضه خواهد کرد.

انتظار می‌رود به‌زودی تعداد خودروهای برقی‌شده لکسوس از خودروهای درون‌سوز بنزینی بیشتر شود. علاوه‌بر این، لکسوس تا سال 2050 از لحاظ آلاینده‌های کربنی به وضعیت خنثی

(carbon neutrality) می‌رسد؛ هم در ساخت، هم در استفاده از مواد اولیه و هم در به‌کارگیری قطعات. همچنین تا سال 2050 لجستیک (تامین و تدارک تمامی قطعات و ماشین‌آلات موردنیاز)، دورریز ضایعات و بازیافت کارخانه‌های لکسوس هم عاری از دی‌اکسید‌کربن خواهد شد.

اولین خودروهای هیبریدی قابل شارژ با پریز برق در سال 2021 به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه می‌شوند و اولین مدل جدید کاملا برقی و فقط با باتری این برند در سال 2022 به بار می‌نشیند.

مدل‌های برقی آتی از برند لکسوس به سامانه‌های Direct4 و «فرمان با سیم» (steer-by-wire) مجهز خواهند بود. همان‌طور که می‌دانید Direct4 سامانه‌ای است که گشتاور را به هر چهار چرخ خودرو توزیع می‌کند و با هماهنگی با سامانه «استیر بای وایر» موجب کنترل نیروهای اعمال‌شده به چرخ‌ها و در نتیجه انعطاف‌پذیری بالای خودرو می‌شود.

سامانه Direct4 اولین بار در خودروی لکسوس برقی LF-Z و خودروی مفهومی BEV لکسوس به کار رفته است. این فناوری آینده محصولات این شرکت را شکل خواهد داد. باتری لیتیوم-آیون 90کیلووات ساعت به کاررفته در LF-Z می‌تواند 500 اسب بخار و 700 نیوتن متر گشتاور تولید کند که به ازای هر بار شارژ 600 کیلومتر می‌پیماید.

در حال حاضر لکسوس مانیلا (Lexus Manila) خودروهای برقی در شکل‌ها و ورژن‌های NX compact و شاسی‌بلند RX midsize با قامت متوسط عرضه می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند