مدیران دستگاه های استان برای جذب اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ اهتمام داشته باشند

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی، مرتضی بهزادفر در نشست کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه‌گذاری خراسان شمالی، ضمن اشاره به بررسی طرح های معرفی شده به بانک ها از سوی دستگاه ها، اظهارداشت: با پیگیری و رفع موانع پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ سرعت یابد تا از ظرفیت این تسهیلات برای تحقق جهش تولید در استان استفاده شود.

بهزادفر افزود: دستگاه های اجرایی با بازنگری در طرح های در صف انتظار علت عدم پرداخت تسهیلات را بررسی و اگر پروژه ای تکمیل نیست، طرح دیگری جایگزین شود تا شاهد برگشت اعتبار نباشیم.

بهزادفر تقویت و توسعه مهارت دانش آموزان و توانمندسازی آنها را یکی از دغدغه های مهم عنوان کرد و افزود: این مهم در این کارگروه و  کارگروه تخصصی مهارت افزایی به صورت ویژه دنبال می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان طرح توسعه اقتصادی روستا و اجرای برنامه هفتم توسعه را مورد توجه قرار داد و گفت: همچنین طرح توان افزایی جوامع روستایی با برنامه زمانبندی ۵ ساله در استان با مشارکت مردم و انسجام بین دستگاه‌های دولتی در حال اجراست که در این زمینه جزو استان های پیشرو هستیم. 

 بهزادفر اضافه کرد: قانون برنامه هفتم توسعه توسط رییس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد و در گام بعدی هر یک از استان ها باید برش استانی برنامه هفتم را تدوین کنند که دستورالعمل آن توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در حال تدوین است.

وی ادامه داد: این برنامه دارای ۲۴ فصل و ماهیت اقتصادی دارد و دستگاه های اجرایی استان که در تدوین برش استانی موثر هستند در این زمینه مطالعه کنند تا بعد از ابلاغ این برنامه با سرعت مناسبی در استان دنبال شود.

بهزادفر افزود: برنامه عملیاتی تحقق شعار سال با مشارکت تمام دستگاه ها در استان تهیه و بعد از تصویب در دستور کار کارگروه اقتصادی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: مباحث مربوط به اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه بانوان نیز در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال می شود.

گفتنی است، ارائه گزارش آخرین وضعیت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، ارائه گزارش تسهیلات جزء ۳و۴ بند ب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و بررسی راهکارهای حمایتی از تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی و طرح توانمند سازی تقویت و توسعه مهارت دانش آموزان از دستور کارهای این جلسه بود.