• سه پله احیای برجام

  دنیای‌اقتصاد: رئیس‌جمهوری ایران یک روز پس از پایان دور جدید مذاکرات کمیسیون برجام در وین، با بیان اینکه امروز همه می‌دانند راه‌حل معضل برنامه هسته‌ای اجرای آن است، گفت: توافق برجام باید به خوبی اجرا شود ما اجرای عین سند برجام را می‌خواهیم، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد. حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات‌دولت با اشاره به مذاکرات برای احیای برجام گفت: امروز همه می‌دانند راه‌حل برای معضل برنامه هسته‌ای ایران، اجرای توافق هسته‌ای است و برای همه روشن است؛ برای ۱+۵، اروپا، منطقه و برای همه روشن است و باید این توافق به خوبی اجرا شود.
 • تغییر اعداد بودجه پس از تصویب؟

  دنیای‌اقتصاد: «دستکاری در جداول بودجه آن هم پس از تصویب در صحن علنی»؛ این ادعایی است که اگرچه در روزهای اخیر زمزمه‌هایی درباره آن شنیده می‌شد، اما آن زمان قوت یافت که علی خضریان، نماینده تهران آن را در دو توییت مطرح کرد و مستقیما محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ را مخاطب قرار داد. خطابی تند که این دو را متهم به «تغییرات گسترده در ارقام و اعداد بودجه پس از رای‌گیری و تصویب آن در مجلس» کرده و نوشته است که این تغییرات گسترده «با اطلاع و تایید شما است».
 • حاشیه‌های وین در تهران

  دنیای‌اقتصاد: مخالفان داخلی برجام و رفع تحریم‌ها یک‌بار دیگر دست به کار شده‌اند. پخش برنامه‌ای با عنوان «پایان بازی» از صداوسیما درست در زمانی که مذاکرات به‌منظور رفع تحریم‌ها در وین در جریان است، یکی از همین عملیات تخریبی به‌شمار می‌رود که در مذاکرات پیشین برجامی ایران هم بارها تکرار شده بود. این برنامه با واکنش‌هایی همراه شد.
 • دیدار وزیرخارجه پاکستان با روحانی

  دنیای‌اقتصاد: حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران روز چهارشنبه در دیدار «شاه محمود قریشی» وزیر امورخارجه پاکستان، اهمیت همکاری‌ها با این کشور به‌عنوان همسایه مسلمان ایران را مورد اشاره قرار داد و بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله روابط اقتصادی و تجاری و همچنین توسعه و تقویت بازارچه‌های مرزی تاکید کرد.روحانی با اشاره به تصمیم آمریکا برای خروج از افغانستان، با بیان اینکه حضور نظامی آمریکایی‌ها در منطقه کمکی به حفظ امنیت و ثبات نکرده است، گفت: «ایران و پاکستان به‌عنوان مهم‌ترین و موثرترین کشورهای همسایه افغانستان باید با تعامل و همکاری نقش خود را برای مدیریت روند صلح در این کشور ایفا کنند و جمهوری اسلامی ایران برای ایفای نقش خود در این راستا از همکاری با پاکستان و افغانستان استقبال می‌کند.»
 • آیا بن‌سلمان به ایران پناه آورده است؟

  دنیای‌اقتصاد: حسین ابراهیم در الاخبار، چاپ بیروت نوشت: «گزینه‌های محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی، روزبه‌روز کمتر و سخت‌تر می‌شود. چراکه وی نه حمایتی از طرف دولت جدید آمریکا دریافت کرده تا بتواند به راحتی برتخت پادشاهی بنشیند و نه توانسته راهی برای خروج از جنگ یمن بیابد که تبدیل به یک بحران داخلی بزرگ برای عربستان شده است. بن‌سلمان حتی نتوانسته از عادی‌سازی روابط با اسرائیل استفاده کرده و مذاکرات هسته‌ای ایران را که به سرعت درحال پیشرفت است متوقف کند؛ از این‌رو، بازگشایی خطوط تماس با تهران، یک گزینه منطقی و مطلوب برای سعودی‌ها در شرایط فعلی محسوب می‌شود.»
 • اذعان فرمانده سنتکام به قدرت نظامی و توان پهپادی ایران

  ایسنا: فرمانده سنتکام در جلسه‌‌‌‌‌ای در کنگره آمریکا با اشاره به توان نظامی ایران، آن را مانعی برای برتری کامل (دفاع) هوایی آمریکا در منطقه تلقی کرد. به گزارش شبکه بلومبرگ، کنت مک کنزی، فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام روز سه‌شنبه در یک جلسه استماع کنگره مدعی شد ایران با کاهش برتری نظامی آمریکا در منطقه، تهدیدی هر روزه برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه دارد.
 • رکورد مرگ در تهران شکست

  دنیای‌اقتصاد: تهران همچنان درتب کرونا می‌سوزد. خبرها از ادامه شیب صعودی مراجعان سرپایی بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران حکایت می‌کند. در همین حال روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین رکورد مرگ در تهران شکسته شده است. به گفته سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا، در این روز یکی از سخت‌ترین و غم‌انگیزترین روزهای تا‌ریخ ۵۰ ساله بهشت زهرا رقم خورده است و ۱۴۷ بیمار کرونایی در تهران قربانی مرگ کرونایی شده‌اند. آنطور که سعید خال تشریح کرده است در کنار این آمار روزانه ۲۰۰ متوفای عادی نیز در این آرامستان دفن می‌شوند که در مجموع روز سه‌شنبه حدود ۳۵۰ نفر تنها در پایتخت فوت کرده‌اند.
 • تعیین تکلیف FATF پس از مذاکرات وین

  خبرآنلاین: محمدجواد ایروانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت بررسی لوایح FATF بعد از رفع تحریم‌ها موضوعیت دارد. بنابراین قرار نیست تا پایان به‌نتیجه‌رسیدن مذاکرات وین این لوایح بررسی شوند. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با روزنامه شرق، افزود: اقدامات مقابله‌ای FATF فعلا در حد توصیه‌ مراقبت بالابودن ریسک به کشورهاست؛ اما با پذیرش دو کنوانسیون بین‌المللی پالرمو و CFT کشور با الزامات سازمان ملل و شورای امنیت مواجه خواهد بود. طبق بررسی‌های دقیق کارشناسی قراردادن کشور در فهرست کشورهای غیرهمکار با ریسک بالا (لیست سیاه) توسط FATF حدود ۱۲ درصد فرآیند تبادل پول را گران‌تر می‌کند که از این میزان کمتر از ۲درصد به طرف‌های خارجی می‌رسد؛ بنابراین اساسا بررسی تصویب لوایح FATF بعد از رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن موضوعیت پیدا می‌کند.
 • تحقیق و تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری کلید خورد

  فارس: نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری در مجلس کلید خورد، گفت: بررسی عملکرد برادر حسن روحانی، اقدامات مدیران نهاد ریاست‌جمهوری در وقایع مهم کشور و رشد چشم‌گیر بودجه آن بخشی از اهداف این تفحص است. محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور افزود: تحقیق و تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری هم اخیرا از سوی من تهیه و تدوین شده است و بنا داریم در این تفحص نقش منتسبان به رئیس‌جمهور در مذاکرات برجام را بحث و بررسی کنیم. به گفته آصفری، تحقیق و تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری در قالب ۹ سوال تهیه و تنظیم شده است که تعداد زیادی از نمایندگان هم آن را امضا کرده‌اند و در روزهای آینده بررسی‌‌های آن صورت می‌گیرد و نمایندگان مجلس بنا دارند با این تحقیق و تفحص نقش رئیس دفتر سابق رئیس‌جمهور در حوزه‌های اقتصادی و سایر مسائل دیگر مورد بررسی قرار گیرد. آصفری افزود: همچنین از دیگر اهداف بررسی تحقیق و تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری می‌توانم به بررسی بودجه‌ها و اعتبارات این نهاد و هزینه‌کرد آن و چرایی افزایش این بودجه اشاره کنم.
 • برخورد با اقدامات و میتینگ‌های غیرقانونی انتخاباتی

  ایسنا: سخنگوی نیروی انتظامی از برخورد پلیس با میتینگ‌های غیرقانونی انتخاباتی و اقدامات تخریبی خبر داد. سردار مهدی حاجیان، درباره اقدامات پلیس در حوزه برگزاری انتخابات با بیان اینکه قرارگاه انتخاباتی ناجا از چندماه پیش تشکیل شده و فعالیت‌هایش را آغاز کرده است، گفت: مسوولیت تامین نظم و انتظامات در انتخابات برعهده نیروی انتظامی است، برای تحقق این مهم اگر نیاز باشد از نیروهای بسیج نیز کمک خواهیم گرفت و درمجموع برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل داریم. سخنگوی ناجا درباره احتمال برگزاری میتینگ‌های زودهنگام انتخاباتی به‌ویژه در شرایط کرونا نیز گفت: برخورد پلیس بر مبنای قانون خواهد بود. اگر میتینگی غیرقانونی باشد، اسمش با خودش هست و در همه کشورها هم همین است و هر میتینگی که غیرقانونی باشد نگاه ما بر مبنای قانون است و پلیس به‌عنوان مجری قانون با کسی که خلاف قانون انجام دهد، برخورد می‌کند. او در مورد اقدامات تخریبی در مورد نامزدهای احتمالی یا انتخابات نیز گفت: تخریب هم که همان‌طور که از نامش پیداست، جرم است و حتما با آن برخورد می‌شود.
 • نحوه اطلاع‌رسانی درباره واکسن کرونا

  ایسنا: رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فراخوان تزریق واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت خواهد بود، گفت: افرادی که فاقد پرونده الکترونیک سلامت هستند، می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت برای تشکیل پرونده خود اقدام کنند.
 • نظر محمد هاشمی در مورد نامزدی سیدحسن خمینی

  خبرآنلاین: محمد هاشمی، رئیس اسبق صدا و سیما و برادر مرحوم آیت الله هاشمی در گفت‌وگویی درخصوص نامزدی سیدحسن خمینی گفت: من برای ایشان نامه نوشتم که نامزد انتخابات نشود و به چند دلیل مخالف بودم که ایشان نامزد انتخابات شود. حاج حسن آقا وابسته به بیت امام (ره) هستند و شرایط امروز کشور نیز سخت است. رئیس‌جمهور شدن او نمی‌توانست شرایط را عوض کند. مشکلات کشور روی دوش رئیس‌جمهور است، شما امروز می‌بینید که بیشتر از آنکه دولت روحانی نقد شود، خود ایشان مورد فشار جامعه است. اگر حسن خمینی رئیس‌جمهور می‌شد با این فرهنگی که در رسانه‌ها حاکم است، او را سیبل می‌کردند. من تمایل نداشتم حسن خمینی میراث‌دار تمام مشکلات کشور در حال حاضر باشد.
 • بادامچیان اعلام کاندیداتوری کرد

  ایسنا: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد. اسدالله بادامچیان در نشست خبری خود با اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره واکنشش نسبت به کناره‌گیری از این انتخابات به درخواست شورای وحدت اظهار کرد: تا‌کنون در شورای وحدت چنین چیزی از ما خواسته نشده است، البته جایگاه شورای وحدت محترم است؛ اما تصمیم حزب را دنبال خواهیم کرد.
 • نظر کرباسچی در مورد نامزدی تا‌جزاده

  ایلنا: غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با «ایلنا» درباره احتمال کاندیداتوری سیدمصطفی تا‌جزاده برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و نظر رسانه منتسب به کارگزاران درخصوص احتمال شکاف بین اصلاح‌طلبان گفت: اینکه حضور ایشان باعث شکاف اصلاحات می‌شود، باید جمع جبهه اصلاحات آن را بررسی کنند. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: من با اصل اعلام کاندیداتوری فردی مخالف نیستم؛ مخصوصا ایشان که یکسری صحبت‌هایی داشته‌اند و بعضی از دوستان هم به آن اشکال وارد کرده‌اند. به نظرم خوب است اگر وزارت کشور و شورای نگهبان ایشان را تا‌یید کنند و فکر می‌کنم این امر امتحان خوبی است که مشاهده کنیم مردم این نوع لحن و گفتار را انتخاب می‌کنند یا خیر؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر