جبهه پایداری این روزها درحالی خود را برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آماده می‌کند که به نظر می‌رسد اعضایش برای انتخاب نامزد اصلح به اختلاف خورده‌اند. از یکسو خبرها حاکی از آن است که بخشی از این جریان تصمیم گرفته سعید جلیلی را به عنوان نامزد مطلوب خود به عنوان ادامه‌دهنده راه «شهیدجمهور» معرفی کند و از سوی دیگر خبرها از انتخاب پرویز فتاح، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام توسط بخش دیگری از اعضای این جریان به عنوان نامزد اصلح حکایت می‌کند. حتی خبرهای رسیده به «دنیای اقتصاد» حاکی از آن بود که صادق محصولی، دبیرکل جبهه پایداری ظاهرا تصمیم گرفته این‌بار در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، پشت پرویز فتاح به عنوان کاندیدای اصلح قرار گیرد و با توجه به اعلام نامزدی سعید جلیلی برای ریاست‌جمهوری از او برای رسیدن به پاستور حمایت نکند. در این میان خبر دیگری هم ازسوی خبرگزاری تسنیم منتشر شد که خبر از نامزدی صادق محصولی در انتخابات ریاست‌جمهوری می‌داد. هرچند این خبر تاکنون تایید یا تکذیب نشده است، اما همه نشان می‌دهد پایداری‌ها روزهای پراختلافی را می‌گذرانند و برخلاف دوره‌های پیشین که به رقابت با دیگر جریان‌های اصولگرا می‌پرداختند، این‌بار رقابت و اختلاف را در درون تشکیلات خود تجربه می‌کنند.

شاید بخشی از این آشفتگی به ریشه داشتن برخی از اعضای آن در دولت سیزدهم بازگردد که حالا با شهادت رئیس‌جمهور و پایان زودهنگام دولت سیزدهم نگران ادامه حضورشان در دولت شده‌اند. از همین‌رو بنا برخبرهایی که به «دنیای اقتصاد» رسیده است حالا این طیف از جریان پایداری با محوریت مقداد نیلی تصمیم گرفته‌اند در صورت نامزدی فتاح از او حمایت کنند. مقداد نیلی، فرزند حسین نیلی‌ احمدآبادی، وزیر معادن و فلزات دولت‌های اوایل انقلاب و برادر میثم نیلی، سردبیر رجانیوز و یکی از چهره‌های رسانه‌ای جبهه پایداری است که با انتخاب رئیسی به ریاست‌جمهوری اگرچه پست رسمی به او در دولت داده نشد، اما از همان ابتدا همه خبرها از جایگاه مهم وی در دولت حکایت می‌کرد‌. ازهمین‌رو شنیده‌های «دنیای اقتصاد» حاکی از آن است که این بخش از نیروهای پایداری تصمیم گرفته‌اند پشت فتاح قرار بگیرند تا درصورت پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم حضورشان در دولت بعدی نیز استمرار پیدا کند. در واقع این بخش از جریان پایداری فتاح را گزینه بهتری برای خود می‌دانند‌. فتاح رابطه بسیار نزدیکی با جبهه پایداری دارد.

در کنار اشتیاق بخشی از پایداری‌ها برای ریاست‌جمهوری فتاح، خبرهای رسیده دیگر به «دنیای اقتصاد» از تصمیم طیف دیگری از این جریان با هدایت نصرالله پژمان‌فر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم و یکی از اعضای شاخص پایداری  برای حمایت از سعید جلیلی حکایت می‌کند. پیش از این فارس در خبری از حضور چهار نفر از نمایندگان مشهد از جمله پژمانفر، ظهوریان، اخلاقی و نخعی‌راد در دفتر سعید جلیلی برای دعوت از او برای حضور در انتخابات ۸تیرماه خبر داده بود که حالا خبر «دنیای اقتصاد» نیز این خبر را تکمیل می‌کند. پژمانفر سال ۹۲ نیز در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری به نوعی از سعید جلیلی حمایت کرده بود هرچند در نهایت روند انتخابات به سمت‌وسوی دیگری کشیده شد.

همه اینها نشان می‌دهد جریان پایداری که تازه از رقابت‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس بیرون آمده است، آماده اجماع نظر بر سر یک نامزد ریاست‌جمهوری نیست؛ آن‌قدر که گروهی فتاح را گزینه اصلح و دیگران جلیلی را مطلوب می‌دانند. نکته مهم اینجاست که اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ شورای مرکزی‌ جبهه پایداری با وجود داشتن سه نامزد از جمله کامران باقری‌لنکرانی وزیر بهداشت احمدی‌نژاد در دولت نهم، ‌سعید جلیلی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی و پرویز فتاح وزیر نیروی دولت نهم، در نهایت با حمایت قاطع مرحوم آیت‌الله مصباح‌یزدی از لنکرانی، باقری‌لنکرانی را به عنوان نامزد نهایی این جریان و منتخب خود معرفی کرد، این ‌بار از حضور پدر‌خوانده‌ای در این سطح که حجت را بر آنها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲تمام کرد، محروم هستند و بعید است بتوانند به اجماع نظری در میان خود بر سر نامزد اصلح برسند. از همین‌رو، هم فتاح و هم جلیلی با توجه به پایگاه رای مشترکشان، راه سختی برای رسیدن به پاستور در پیش خواهند داشت (‌تقسیم این پایگاه رای میان دو نامزد) مگر آنکه هریک به دنبال پایگاه تازه‌ای برای کسب رای باشند که آن هم دراین فرصت کم بعید به نظر می‌رسد‌.