حقانیان در بخش‌هایی از این یادداشت نوشته است: رفقای محترم و عزیز سلام علیکم، نکته‌ای را می‌خواستم صادقانه و از روی اطلاع خدمتتان عرض کنم و آن اینکه لازم است توجه داشته باشیم که در این مقطع حساس از تلاش‌های صبورانه جناب آقای محسن رضایی و جناب آقای دکتر امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی کمال تشکر را داشته باشیم. این برادران با وجود فشارهای شدید عده‌ای و با تحلیل و افکار خاص، صحنه انتخابات را ترک نکردند و خود را نامزد پوششی فرض نکردند و تا آخر رقابت‌های انتخاباتی، با انرژی، باور و جدیت در صحنه باقی ماندند تا انتخابات ۱۴۰۰ به‌رغم تبلیغات چندین ماهه و سنگین دشمنان، رنگ و بوی واقعی و رقابتی به خود بگیرد و درصد مشارکت، از پیش‌بینی‌های حضرات بالاتر برود .

وی در بخش دیگری از این یادداشت با اشاره به حضور همتی به‌عنوان کاندیدا در شرایطی که دشمنان از تحریم انتخابات و یا شعار رأی‌بی‌رأی حمایت می‌کردند، از سران جبهه اصلاحات انتقاد کرد که حاضر نشدند رسما از وی به‌عنوان کاندیدای این جبهه حمایت کنند.

در بخش دیگری از این یادداشت با اشاره به ادامه کاندیداتوری رضایی، قاضی‌زاده هاشمی و همتی آمده است: بنابراین حضور این سه رقیب برای جناب آقای رئیسی، امداد الهی به حساب آمد و یقینا باید گفت اینها خود را به‌گونه‌ای دانسته، یا ندانسته خرج انقلاب کردند وگرنه با توجه به شرایط رد صلاحیت‌ها، تحریم انتخابات توسط بیگانگان و حتی احمدی‌نژاد، اگر بعد از کنار کشیدن نامزدهای پوششی، این سه نفر نیز اعلام انصراف کرده بودند، ولو وزارت کشور هم قبول نمی‌کرد یقینا چالش بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌وجود می‌آمد. باید خداوند متعال را شاکر باشیم که مانند همیشه، مردم عزیز از تمامیت ایران سربلند، دفاع کرده و دشمنان را مایوس کردند. از امروز دیگر زمان همکاری و حل ریشه‌ای مشکلات مردم، یعنی همان ولی‌نعمتان انقلاب و نظام است تا ان‌شاءالله بی‌تدبیری‌ها کنارگذاشته شود و با امید و تکیه بر توان داخلی، آینده‌ای روشن را برای مردم و خصوص جوانان غیور و مستعد، کار و کوشش و نوآوری رقم بزنیم. در صورتی که این‌گونه شود در انتخابات چهار سال بعد با حضور حداکثری مردم و انتخاب دولت قوی و مردمی و اقبال دوباره به رئیس‌جمهور منتخب جدید روبه‌رو خواهیم بود. ان‌شاءالله . یاعلی.