وی افزود: «از مدتی پیش قرار بود به کشور دوست سوریه سفر کنیم، اما بنا به دلایلی این سفر به تعویق افتاد.» رئیس مجلس گفت: «سوریه از کشورهای دوست ایران و محور مقاومت است و برای بررسی تحولات سوریه و منطقه، نیازمند رایزنی نزدیک با کشورهایی که در منطقه باهم همکاری داریم، هستیم.» لاریجانی تاکید کرد: «تحولات در منطقه پر اهمیت بوده و از طرفی سوریه کشوری است که در این مدت نشان داد، محور مقاومت اهداف خوبی را دنبال می‌کند.» رئیس مجلس همچنین گفت که این سفر به منظور دیدار و گفت‌وگو در زمینه‌های مختلف و توسعه همکاری‌های پارلمانی انجام می‌شود.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی ایران پس از ورود به سوریه در مصاحبه با خبرنگاران گفت که سوریه کشور دوست و برادر و یکی از محورهای مقاومت است. به گزارش «ایسنا» علی لاریجانی که صبح روز گذشته عازم دمشق شد، پس از استقبال همتای سوری خود در فرودگاه‌، به حرم حضرت زینب(س) در ریف دمشق رفت.

لاریجانی قرار است با بشار اسد رئیس‌جمهور و حموده صباغ رئیس مجلس سوریه دیدار و گفت‌وگو کند. حموده صباغ در مراسم استقبال از رئیس مجلس کشورمان با خیر مقدم به لاریجانی به عنوان میهمانی عزیز و بخشنده گفت: «آنچه سوریه و جمهوری اسلامی را به یکدیگر پیوند می‌دهد، روابط بزرگی است که مهم‌ترین آن مبارزه ما با تروریسم و تکفیر و توطئه علیه کشورهایمان است.» وی افزود: «ما از همه این سختی‌ها خواهیم گذشت و پیروزی‌هایی که روزانه در میادین نبرد به‌دست می‌آید دلیل روشنی بر حتمی بودن پیروزی اراده سخت در رویارویی با همه طرح‌های توطئه‌گرانه است.»

از سوی دیگر رئیس مجلس شورای اسلامی که به سوریه سفر کرده است، ظهر روز گذشته ضمن زیارت حرم حضرت زینب (سلام‌الله علیها) با آیت‌الله سیدابوالفضل طباطبایی، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند