معامله قرن محکوم به شکست است عكس: leader.ir

همگان را به حضور فعال برای شکست این مکر دشمن فرا می‌خوانیم و به حول و قوه‌‌الهی آن را و همه ترفندهای دیگر جبهه‌ استکبار را در برابر همت و ایمان جبهه‌ مقاومت محکوم به شکست می‌دانیم.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح دیروز حجت‌الاسلام والمسلمین نواب (نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی) آن را در صحرای عرفات قرائت کرد، به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

والحمدلله رب العالمین و صلی الله علی رسوله الکریم الامین، محمد خاتم النبیین، و علی آله المطهرین سیما بقیه الله فی الارضین، و علی اصحابه المنتجبین و من تبعهم باحسان الی یوم الدین.

موسم حج در هر سال، میعاد رحمت پروردگار بر امت اسلامی است. فراخوان قرآنی «وَ اَذن فی الناس بالحَج» دعوت همگان در طول تاریخ بر سر این سفره رحمت است تا هم دل و جان خداجوی و هم نگاه و اندیشه خردورز آنان از برکات آن بهره‌مند گردد و هر سال درس‌ها و آموخته‌های حج، به‌وسیله جماعاتی از مردم به سراسر جهان اسلام برسد.

در حج، اکسیر ذکر و عبودیت که عنصر اصلی در تربیت و پیشرفت و اعتلای فرد و جامعه است، در کنار اجتماع و اتحاد که نماد امت واحده است، و همراه با حرکت بر گرد مرکز واحد و در مسیری با هدف مشترک که رمز تلاش و تحرک امت بر پایه توحید است، و با یکسانی آحاد حج‌گزار و نبود تمایز که نشانه برداشتن تبعیض‌ها و همگانی کردن فرصت‌ها است، مجموعه‌ای از پایه‌های اصلی جامعه اسلامی را در نمایی کوچک نشان می‌دهد. هریک از احرام و طواف و سعی و وقوف و رمی و حرکت و سکون در اعمال حج، یک اشاره نمادین به بخشی از بدنه تصویری است که اسلام از اجتماع مطلوب خود ارائه کرده است.

تبادل دانسته‌ها و داشته‌ها میان مردم کشورها و مناطق دور از هم، و تعمیم آگاهی‌ها و تجربه‌ها، و خبرگیری از وضع و حال یکدیگر، و زدودن بدفهمی‌ها و نزدیک کردن دل‌ها و انباشتن توان‌ها برای مقابله با دشمنان مشترک، دستاورد حیاتی و بسی بزرگ حج است که با صدها گردهمایی مرسوم و معمول نمی‌توان آن را به‌دست آورد.

آیین برائت که به معنی بیزاری از همه بی‌رحمی‌ها و ستم‌ها و زشتی‌ها و فسادهای طواغیت هر زمان و ایستادگی در برابر زورگویی و باج‌گیری مستکبران دوران‌ها است، یکی از برکات بزرگ حج و فرصتی برای ملت‌های مظلوم مسلمان است. امروز برائت از جبهه شرک و کفر مستکبران و در راس آن آمریکا، به ‌معنی برائت از مظلوم‌کشی و جنگ‌افروزی است؛ به ‌معنی محکوم کردن کانون‌های تروریسم از قبیل داعش و بلک‌واتر آمریکایی است؛ به ‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است؛ به ‌معنی محکومیت جنگ‌افروزی‌های آمریکا و دستیارانش در منطقه حساس غرب آسیا و شمال آفریقا است که رنج و مرارت ملت‌ها را به نهایت رسانده و هر روزه مصیبت‌های سنگینی بر آنان وارد کرده است؛ به معنی بیزاری از نژادپرستی و تبعیض براساس جغرافیا و نژاد و رنگ پوست است؛ به‌ معنی بیزاری از رفتار استکباری و خباثت‌آمیز قدرت‌های متجاوز و فتنه‌انگیز دربرابر رفتار شرافتمندانه و نجیبانه و عادلانه‌ای است که اسلام، همه را به آن دعوت می‌کند.

اینها اندکی از برکات حج ابراهیمی است که اسلام ناب، ما را به آن فراخوانده است؛ و این، نماد مجسم بخش مهمی از آرمان‌های جامعه اسلامی است که هر سال به‌وسیله آحاد مردم مسلمان، به کارگردانی حج، نمایشی عظیم و پرمضمون پدید می‌آورد و با زبانی گویا، همه را به تلاش برای ایجاد چنین جامعه‌ای فرا می‌خواند.

نخبگان جهان اسلام که جمعی از آنان از کشورهای مختلف هم‌اکنون در مراسم حج حضور دارند، وظیفه‌ای سنگین و خطیر بر دوش می‌کشند. این درس‌ها باید به همت و ابتکار آنان به مجموعه ملت‌ها و افکار عمومی منتقل شود و دادوستد معنوی اندیشه‌ها و انگیزه‌ها و تجربه‌ها و آگاهی‌ها به‌دست آنها تحقق یابد.

امروز یکی از مهم‌ترین مسائل جهان اسلام، مساله فلسطین است که در راس همه مسائل سیاسی مسلمانان با هر مذهب و نژاد و زبان قرار دارد. بزرگ‌ترین ظلم قرن‌های اخیر در فلسطین اتفاق افتاده است. در این ماجرای دردآور، همه چیز یک ملت -سرزمینش، خانه و مزرعه و دارایی‌هایش، حرمت و هویتش- مصادره شده است. این ملت به توفیق الهی شکست را نپذیرفته و از پا ننشسته و امروز از دیروز پرشورتر و شجاعانه‌تر در میدان است؛ ولی نتیجه کار نیازمند کمک‌ همه مسلمانان است. ترفند معامله قرن که به‌وسیله آمریکای ظالم و همراهان خائنش زمینه‌سازی می‌شود، جنایتی در حق جامعه بشری و نه ‌فقط ملت فلسطین است. ما همگان را به حضور فعال برای شکست این کید و مکر دشمن فرا می‌خوانیم و به حول و قوه الهی آن را و همه ترفندهای دیگر جبهه استکبار را در برابر همت و ایمان جبهه مقاومت، محکوم به شکست می‌دانیم.

قال الله العزیز: اَم یریدونَ کَیدًا فَالذینَ کَفَروا هم المَکیدون. صدق الله العلی العظیم. توفیق و رحمت و عافیت و قبولی طاعات را برای همه حجاج محترم از خداوند مسئلت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای

۱۴مردادماه۱۳۹۸

مصادف با ۳ذی‌الحجه۱۴۴۰

این مطلب برایم مفید است