آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۷۷۲

 • جزئیات آماری از شبکه راه‌های کشور

  دنیای‌اقتصاد: وزارت راه‌وشهرسازی در یک گزارش جامع عملکرد این وزارتخانه درحوزه ساخت راه‌های جاده‌ای را در سال ۹۷ منتشر کرد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» بر پایه اطلاعات دریافت شده از این گزارش نشان می‌دهد عمده هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در سال ۹۷ برای ساخت و توسعه راه‌ها در کشور محقق شده است. در این گزارش آخرین وضعیت طول آزاده‌راه‌ها، بزرگراه‌ها، راه‌های اصلی، فرعی، تعداد پایانه‌ها (باری، مسافربری، مرزی) و همچنین تعداد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و... اعلام شده است.
 • یکپارچه‌سازی سیستم حمل‌ونقل و ITS

  محمدمهدی شیران مدیر بازرگانی شرکت سامانه‌ساز دلفین آپادانا
  سیستم حمل‌ونقل هوشمند که به اختصار ITS خوانده می‌شود، به معنای به‌کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای بهبود عملکرد سیستم حمل‌ونقل است. کلمه ITS به مجموعه‌ای از ابزارها، امکانات و تخصص‌ها از قبیل مفاهیم مهندسی ترافیک، تکنولوژی‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و مخابراتی اطلاق می‌شود که به‌صورت هماهنگ و یکپارچه به‌منظور بهبود کارآیی و ‌ایمنی در سیستم حمل‌ونقل به‌کار گرفته می‌شود.سیاست‌های حمل‌ونقل پایدار درصدد جست‌وجوی روش‌هایی است که امکان دسترسی مناسب را برای همه اقشار جامعه فراهم، هزینه‌های اقتصادی را تعدیل و زمینه آلودگی‌های زیست‌محیطی را کاهش دهد. از طرفی، تجارب کنونی حمل‌ونقل درون‌شهری در کشور ما و ادامه روند موجود، قرابت اندکی با چشم‌انداز حمل‌ونقل پایدار دارد. راهبرد حمل‌ونقل یکپارچه (Approach Transportation Integrated) با هدف یکپارچه‌سازی و هماهنگ کردن خدمات جابه‌جایی به منظور دستیابی به هدف حمل‌ونقل پایدار پیشنهاد شده است.
 • امضای بیش از ٦٠ تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان

  در حاشیه برگزاری نمایشگاه معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی بیش از ٦٠ تفاهم‌نامه همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده با شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به امضا رسید.به گزارش روابط‌عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، ‌این تفاهم‌نامه‌های همکاری در حوزه‌های خدمات فرودگاهی، تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی، فناوری اطلاعات، ناوبری و کنترل پروازی بود که به امضای مدیران عامل شرکت‌های حاضر در نمایشگاه و علی رستمی مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره، مهدی علی عسگری عضو هیات‌مدیره و حسن خوشخو معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی ‌امام خمینی(ه) رسید. علی رستمی در حاشیه مراسم امضا بیش از٦٠تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی گفت: امضای ‌این تفاهم‌نامه‌ها برای استفاده از ظرفیت و توان مهندسی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است که با حضور‌ این شرکت‌های خلاق علاوه بر صرفه‌جویی‌های ارزی و ریالی می‌توان سطح خدمات و ‌ایمنی فرودگاهی را بیش از پیش ارتقا داد.گفتنی است در‌ این دوره از نمایشگاه بیش از ٢٠٠ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های خدمات فرودگاهی_تجهیزات فنی و مهندس فرودگاهی و فناوری اطلاعات حضور داشتند که با همت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت نهاد ریاست‌جمهوری در محل صندوق مذکور در روزهای ١٢ و ١٣ آذرماه برگزار شد.
 • تلاش‌ یک شرکت حمل‌ونقل ریلی برای فعالیت ترانزیتی با کشورهای همسایه

  گروه بنگاه‌ها: تلاش یک شرکت حمل‌ونقل به منظور توسعه ارتباط ریلی با ترکیه با استفاده از واگن‎های ‌ایرانی نتیجه داد.امین پوربرخورداری، مدیرعامل شرکت رسان ریل پارس، با بیان‌ اینکه طرح ادامه مسیر قطار کانتینری چین –‌ایران به‌ ترکیه و در ادامه به اروپای غربی را ارائه کردیم، گفت: توسعه حمل‌ونقل ریلی بین‌المللی با استفاده از ناوگان‌ ایرانی دو اقدام اصلی با نگاه ملی در ‌این شرکت است.
 • بازار سالم و رقابتی شرط توسعه هوشمندسازی

  گروه بنگاه‌ها: به‌طور حتم وجود یک بازار رقابتی سالم و همچنین محیط کسب‌وکار امن، دو مولفه اساسی پیشرفت و توسعه اقتصادی از جمله پیشرفت و توسعه حمل‌ونقل هوشمند است.افشین کلاهی مدیرعامل شرکت ره‌نگار، با اعلام این مطلب به «دنیای‌اقتصاد» گفت: متاسفانه فضای بازار برای شرکت‌هایی که در حوزه IT فعالیت دارند، آن‌طور که باید سالم، رقابتی و عادلانه نیست. با توجه به ‌اینکه غالب پروژه‌ها در ‌این حوزه B ۲ B است، دولت باید به‌عنوان کارفرمای اصلی‌ این پروژه‌ها ضمن رعایت عدالت و انصاف، نسبت به تعریف پروژه‌های کارشناسی شده و عملیاتی اقدام کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر