آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۶۹۵

  • دغدغه بخش‌خصوصی در صنعت ریلی

    دنیای‌اقتصاد: با وجود اهمیت سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در صنعت ریلی برای تحقق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در اسناد بالادستی، بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی به حضور در پروژه‌های توسعه خطوط راه‌آهن ادامه دارد. این بی‌میلی درحالی است که ظرفیت سرمایه‌گذاری دولتی بسیار محدودتر از ارقامی است که برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ لازم است. براساس سند چشم‌انداز ۲۰ ساله تا افق ۱۴۰۴ سهم حمل‌ونقل ریلی برون‌شهری در جابه‌جایی مسافر باید به ۱۸ درصد و سهم جابه‌جایی بار باید به ۳۰ درصد از کل حمل‌ونقل کشور افزایش یابد که در این بین پروژه‌های ویژه خطوط باری و ترانزیتی، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی به شمار می‌آیند.
  • استقبال قابل‌توجه سرمایه‌گذاران از منطقه آزاد شهر فرودگاهی

    گروه بنگاه‌ها: از زمان افتتاح منطقه آزاد شهر فرودگاهی بیش از ۱۱۰ سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده‌اند. فرآیند سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد تشکیل شده و مشغول انجام این فرآیند هستیم و براساس پیش‌بینی‌ها حداکثر تا دو ماه آینده شاهد شروع فعالیت‌های سرمایه‌گذاران در حوزه‌های خدمات، کالا و لجستیک خواهیم بود. علی رستمی، مدیرعامل شهر فرودگاهی امام‌خمینی با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: شهر فرودگاهی امام‌خمینی در راستای سیاست دولت برای تسریع فعالیت‌ها و ماموریت‌های خود که تبدیل شدن به هاب اول باری و هاب دوم مسافری منطقه بوده،‌ گام بر می‌دارد. در این مسیر منابع مالی موردنیاز خود را با امتیازاتی که دولت داده مانند منطقه آزاد و ویژه تامین می‌کند تا بتواند به اهداف و ماموریت اصلی برای توسعه خود برسد.
  • جابه‌جایی بیشترین میزان بار از شبکه راه‌آهن

    گروه بنگاه‌ها: شرکت ملی پست همیشه دغدغه زیست‌محیطی داشته و با توجه به اینکه راه‌آهن یک حمل‌ونقل سبز با مصرف سوخت کمتر است، انگیزه ما را برای استفاده بیشتر از این شیوه حمل‌ونقل افزایش می‌دهد به نحوی که در اسفند سال گذشته بیشترین میزان بار ما توسط شبکه راه‌آهن جابه‌جا شده است. بهزاد اقبال‌خواه، عضو هیات‌مدیره شرکت ملی پست ایران با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: درحال‌حاضر راه‌آهن سهم قابل‌توجهی را در حوزه رهسپاری مرسولات‌پستی به خود اختصاص داده است. از شبکه ریلی در مسیرهای مشهد، اهواز، بندرعباس و کرمان استفاده می‌کنیم و از واگن حمل خودرو برای ارسال مرسولات و بسته‌های پستی استفاده می‌شود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر