رستوران زیبا

لاهیجان

یکی از لذت‌های چهارگانه در سفر اینه که غذای خوب بخوری! و این اصل رو من هم خیلی تاکید می‌کنم که اگر کسی شرایط مالی‌اش رو داره از خوردن غذاهای محلی و رستوران خوب اون شهر غافل نشه.

کاری که ما انجام می‌دیم اینه که یا قبل سفر تحقیق می‌کنیم که چه رستوران‌هایی باید بریم یا همون جا از خود مردم سوال می‌کنیم که معمولا همیشه هم هرجا رفتیم این دو روش جواب داده.

وقتی وارد شهر زیبای لاهیجان می‌شویم از هر کس سراغ رستوران خوب رو که می‌گیریم رستوران زیبا رو معرفی می‌کنن، رستورانی در کنار دریاچه و با چشم‌انداز شیطانکوه.

از در که وارد می‌شیم عکس‌های قدیمی و دکور جالب رستوران جلب نظر می‌کنه و قشنگ‌ترین لحظه هم لحظه‌ایه که افراد موجود در عکسای قدیمی رو در کنار خودتون و در حالی که پیر و مسن شدن می‌بینید و تشخیص می دین.

عکسای سال ١٣٣٨ زمان افتتاح رستوران و کافه زیبا و عکسای سال ١٣٤٥ با بازیگرای معروف اون روزا مثل فردین و بیک ایمانوردی و...

غذا بسیار جالب بود ما کته با کباب ترش و جوجه ترش و جوجه سرخ کرده و ماهی سفید سفارش دادیم.

روی سرویس هم زیتون پرورده و ماست رو خودشون برای همه میارن. طعم اصیل کته کباب رو واقعا می شه اونجا حس کرد که از هر نظر عالی بود: طعم، حجم،

کیفیت.

در کنار همه اینها کباب ترش معمولا خیلی جاها خوب در نمی‌یاد؛ چون گوشت برای پختن باید زیاد رو آتیش بمونه و مواد ترش‌کننده و گردو تو اون فاصله می‌سوزه و بالاخره ترفندی لازم داره که این اتفاق نیفته و اون ترفند در این رستوران چیه نمی‌دونم اما به‌عنوان مصرف‌کننده کباب ترش خوب پخته و نسوخته‌ای خوردم که دست‌شون درد نکنه.

ماهی سفید و جوجه ترش هم عالی بود. کلا من بسیار راضی بودم و قطعا توصیه می‌کنم هر کی میره لاهیجان حتما یه بار رستوران زیبا بره.

ما ۹ پرس غذا داشتیم با همه مخلفات و نوشیدنی شد ۳٢٠ هزار تومان که صاحب رستوران موقع حساب کردن ۳٠٠ هزار تومان گرفت و هرچی اصرار کردم که این قیمت دو پرس غذا در بعضی از رستوران‌های تهرانه اما ایشون با گشاده‌رویی می‌گفت: ما نزدیک به پنجاه ساله که همین‌طوریم.

واقعا دست مریزاد هم خودت اصیلی هم غذات پیرمرد با صفا.