آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۱۲۹

 • بورس تهران نیازمند ریکاوری

  دنیای‌اقتصاد - شروین شهریاری: معامله‌گران بورسی پس از دو هفته افت متوالی، سرانجام شاهد رشد دماسنج اصلی این بازار بودند. در این راستا شاخص کل معاملات هفتگی خود را با افزایش ۵/ ۲درصدی به پایان رساند. بهبود نسبی شرایط سهام در فضایی با عمق کم در جریان است؛ اما برای عیارسنجی تعادل بورس کماکان باید در انتظار حذف محدودیت‌ها هم در زمینه معاملات و هم مدیریت عرضه و تقاضا نشست.
 • جاده یک طرفه حقیقی‌ها در بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: ۱۱ هفته متوالی است که سهامداران خرد بورس تهران، بدون توجه به پیرامون خود و ارزندگی قیمت سهام، گویی تنها راه خروج از بازار سهام را می‌شناسند و این بار نیز معاملات هفته منتهی به ۲۰ اسفندماه را با خالص فروش ۲ هزار و ۸۲۷ میلیارد تومان پشت سر گذاشتند. این در حالی است که شاخص کل این هفته رشد ۵/ ۲ درصدی را ثبت کرد. این رشد اما همه بازار را در برنگرفت و شاخص هم‌وزن که نشانی از اثرگذاری یکسان نمادها دارد تقریبا بدون تغییر باقی ماند و به رشد ۱۳/ ۰ درصدی بسنده کرد. در این ۱۱ هفته سهامی با ارزش بیش از ۴/ ۲۷ هزار میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی جابه‌جا شده‌اند.
 • بورس در اسارت هیجان

  دنیای‌اقتصاد: معاملات بازار سهام در هفته گذشته با رشد ۵/ ۲ درصدی شاخص کل به پایان رسید. هرچند که این نماگر حرکت بورس در مسیر صعودی را نشان می‌داد با این حال در هفته گذشته بسیاری از معامله‌گران صفوف فروش در سهام کوچک‌تر و متوسط بازار را به نظاره نشسته بودند. همین دودستگی در وضعیت سهام در پیش‌بینی کارشناسان نسبت به روند آتی بازار نیز وجود دارد؛ به‌طوری‌که نیمی از تحلیلگران شرکت‌کننده در نظرسنجی این هفته «دنیای‌اقتصاد» برای بازار سهام روند صعودی پیش‌بینی کرده‌اند و در سوی دیگر بخشی معتقدند فعلا روند بازار کم‌نوسان خواهد بود.
 • بازی اشتباه

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که قریب به اتفاق تحلیلگران بازار سرمایه تاکید دارند قیمت‌ سهام شرکت‌ها دارای ارزندگی بالایی هستند و سهامداران نباید در قیمت‌هایی فعلی اقدام به فروش سهام ارزنده خود کنند اما روند نزولی بازار همچنان ادامه دارد و صف‌های فروش کوتاه نمی‌شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر