آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۱۲۸

 • دوئل بورسی در زمین تردید

  دنیای‌اقتصاد: سرمایه‌گذاران بورسی برای سومین روز متوالی شاهد رشد نماگر‌ها در بازار سهام بودند. به این ترتیب روز سه‌شنبه شاخص‌کل به مدد تحرک مثبت بزرگان بورس با افزایش ۸۶/ ۰ درصدی همراه شد و توانست بر خلاف تصورات، فاصله خود را از کف حمایتی کانال یک میلیون واحدی نسبت به گذشته بیشتر کند.
 • ریل نجات بازار سرمایه

  دنیای‌اقتصاد: بازار سهام در سال ۹۹ با ابرنوسان‌های متفاوتی مواجه شد. در هر دو مسیر اقدامات و راهکارهای اتخاذشده از سوی سیاست‌گذار بورسی به بن‌بست خورد و نتوانست این بازار را به ریل اصلی بازگرداند. تحلیلگران اما معتقدند نسخه نجات بازار سرمایه، بازنگری در برخی قوانین و دستورالعمل‌ها و تغییر نگاه سهامداران برای سرمایه‌گذاری در این بازار پرریسک است.
 • کتابی که کودکان را با انجام معامله و هنر مذاکره آشنا می‌کند

  الهام میرمحمدی کارشناس آکادمی هوش مالی
  بسیاری از کودکان تصور می‌کنند به دست آوردن پول، آسان و بدون زحمت است و برای این کار فقط کافی است به دستگاه خودپرداز مراجعه کنند. آنها درکی از اینکه پول از کجا می‌آید، ندارند. بنابراین در فرآیند آموزش‌های مالی، آشنا کردن کودکان با ارزش کار و پول، تعیین هدف، مشخص کردن گام‌ها و سپس انجام اقدامات مورد نیاز برای رسیدن به آن، از اهمیت بسیاری برخوردار است. وقتی صحبت از سواد مالی می‌شود، منظور فقط آموزش چگونگی افتتاح حساب بانکی و خرج پول نیست؛ بلکه کودکان باید درک درستی از مسائل اقتصادی داشته باشند و تصمیم‌های مالی خردمندانه بگیرند.
 • سهامداران فراموشکار نیستند

  دنیای‌اقتصاد: صحبت‌های رئیس‌کل بانک مرکزی، مبنی بر اینکه هشدارهای لازم را درخصوص روند بازار سرمایه داده بود، از زمان مطرح شدن یکی از سوژه‌های اصلی گعده فعالان حوزه بورس و بازار سرمایه در توییتر بود. با مطرح شدن این صحبت‌ها از سمت عبدالناصر همتی، خیلی از افراد درباره این مساله نوشتند که رئیس‌کل بانک مرکزی، اسفندماه سال ۱۳۹۸ اعلام کرد که اقبال به بازار سرمایه را نیک پنداریم. و سعی کردند که بین حرف‌های همتی و روحانی در رابطه با دعوت مردم به بورس رابطه‌ای برقرار کنند.
 • اکثر سهم‌ها برای خرید جذابند

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار بورس و سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه درمیان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات یا مشکلات مطرح‌شده شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر