آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۱۰۸

 • خرس از بورس می‌رود؟

  دنیای اقتصاد – محمدامین خدابخش: شاخص کل بورس پس از ثبت اصلاحی ۴۵درصدی و تجربه دو فاز خرسی، طی ۴روز معاملاتی گذشته، بیش از ۱۱درصد از کف اخیر خود صعود کرد. رشد ۹/ ۳درصدی روز گذشته بورس تهران و همزمانی آن با اعمال دامنه نوسان نامتقارن سبب شد تا برخی این سیاست را محرک اصلی ثبت بیشترین جهش روزانه دماسنج تالار شیشه‌ای در ۶ماه گذشته معرفی کنند. این در حالی است که کاهش امید به توافق زودهنگام طرفین برجام و بازگشت دلار به کانال ۲۶هزار تومان، اصلی‌ترین محرک بازگشت تقاضا به بازار سهام بود. در این میان جذابیت قیمت‌ها پس از افت‌های اخیر و چشم‌انداز مثبت بازارهای کالایی نیز مزید بر علت شد تا احتمال تغییر مجدد فاز در این بازار تقویت شود. در حال حاضر اغلب کارشناسان بورسی بر این اعتقادند که هرچند تحدید دامنه نوسان از ۱۰ به ۸درصد، اقدامی اورژانسی برای فروکش هیجانات منفی بازار بود، اما لازم است در سریع‌ترین زمان ممکن متوقف و حتی به‌طور کامل حذف شود.
 • خانه پوشالی زیان‌دیدگان بورسی

  دنیای اقتصاد: «از ضرر کردن داخل بورس خسته شدی؟»، «چرا یک شبه یک میلیون خود را به ده میلیون تبدیل نمی‌کنی؟»، «آیا می‌خواهید بدانید که برای یک شبه پولدار شدن چه چیزهایی نیاز است؟»، «چطور در عرض یک سال میلیونر یک شبه شویم؟» اینها فقط بخش کوچکی از تبلیغات برای جلب توجه مردم به حوزه بیت‌کوین در شبکه‌های اجتماعی است. حالا مد شده است که بسیاری از صفحه‌های فعال در حوزه رمزارزها یا اکانت‌هایی که به نظر می‌رسد اسم و عکس واقعی دارند، در قسمت نظرات نوشته‌های فعالان حوزه بورس و دیگر اقتصاددانان در توییتر درباره ویژگی‌های مثبت سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها می‌نویسند.
 • شروع سبز سهام با تحرک حقیقی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز اعمال دامنه نوسان نامتقارن (مثبت ۶ و منفی ۲) با سبزپوشی قیمت‌ها و رشد ۹/ ۳ درصدی شاخص کل همراه شد. بر این اساس با احتساب معاملات روز شنبه، طی ۴ روز متوالی شاخص کل رشد ۲/ ۱۱ درصدی را تجربه کرد. این رقم بیشترین رشد درصدی شاخص از ۵ شهریور بود. بر این اساس شاخص کل به محدوده یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحد بازگشت. شاخص هم‌وزن نیز روز گذشته با رشد حدود ۳ درصدی ۶/ ۴۳۵ هزار واحد را مجددا لمس کرد. این میزان رشد درصدی شاخص هموزن نیز بیشترین مقدار از ۴ مردادماه بود.
 • بگم‌بگم‌های بورسی به کجا رسید؟

  دنیای‌اقتصاد: جهش ۴۸ هزار واحدی بورس در اولین روز اعمال دامنه نوسان نامتقارن و سبزپوشی سهام، حال و هوای نوشته‌های فعالان حوزه بورس و سهامداران را تغییر داد. هرچند هنوز هم در نوشته‌های برخی از افراد انتقادهایی به مسوولان دیده می‌شد اما محور کلی نوشته‌های فعالان حوزه بورس در شبکه‌اجتماعی توییتر و پیام‌رسان تلگرام از دلنشین بودن این سبزپوشی حکایت داشت. با این وجود افراد زیادی درباره این موضوع نوشته بودند که هنوز خیلی مانده است که ضرر و زیان چند ماه گذشته جبران شود.
 • آیا محدودیت دامنه نوسان بازار را مثبت کرد؟

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر