آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۰۸

 • جدال دو نگاه در بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد- محمدامین خدابخش: اوضاع بازار سهام این روزها همخوانی چندانی با سایر بازارهای سرمایه‌پذیر ندارد. در بازار سهام احتمال انتخاب بایدن در یک نگاه رشد تقاضا برای سهام کوچک‌تر را به دنبال داشته و در نگاهی متفاوت هراس از فروکش هیجان دلار در صورت شکست ترامپ، فروشندگان را فعال کرده است. در این شرایط دلار اما همچنان سطوح بالای خود را حفظ کرده است و حتی با وجود تزریق اسکناس، تمایل به رشد بیشتر دارد. به نظر می‌رسد وضعیت فعلی بازار سهام ماحصل نگرانی‌های ذهنی فعالان این بازار نسبت به آینده است.
 • اولتیماتوم یکساله برای واگذاری «عدالت»

  دنیای اقتصاد – پروانه کُبره: همه چیز به اوایل خردادماه باز می‌گردد. پس از کش و قوس فراوان دولت به واگذاری سهام عدالت رضایت داد و از همان زمان مردم برای فروش ۳۰ درصد از سهام مذکور بین کارگزاری‌ها و بانک‌ها در رفت و آمدند. بیش از چهار ماه از آن زمان می‌گذرد. اگرچه تاکنون ۶۰ درصد از سهام عدالت واگذار شده اما بخش عمده‌ای از دارندگان این سهام هنوز پول فروش ۳۰ درصد اول را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند. این در شرایطی است که دولت وعده داده بود ۴۰ درصد باقیمانده را نیز تا ۲۲ بهمن‌ماه آزاد کند. این در حالی است که به گفته سرپرست مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، طبق توافقاتی که توسط مسوولان صورت گرفته ۳۰درصد سوم سهام عدالت تا پایان سال جاری و ۱۰ درصد باقیمانده تا مردادماه ۱۴۰۰ واگذار خواهد شد.
 • بازگشایی خوش‌یمن پالایشگاه‌ها برای صندوق دوم

  دنیای‌اقتصاد: مدتی است که از پذیره‌نویسی صندوق ۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت در سهام پالایشی می‌گذرد. قانون‌گذار که جهت تسهیل فروش و ترغیب سرمایه‌گذاران برای خرید یونیت‌های صندوق (پالایشی یکم) تخفیف ۲۰ درصد را در نظر گرفته بود با مشاهده شرایط نزولی بازار سهام و از بین رفتن تخفیف به یکباره ۱۰ درصد دیگر به این رقم افزود. هر چند مبنای قیمت فروش صندوق (پالایشی یکم) ۳۰ درصد کمتر از قیمت پایانی روز چهارم شهریور ماه شد اما این تخفیف نیز در جریان معاملاتی روزهای منفی بورس تقریبا سوخت.
 • هلدینگ جاماندگان سهام عدالت در راه بورس

  تسنیم: قرار است سهام ۱۳ شرکت غیربورسی حاضر در سبد سهام عدالت در قالب هلدینگ شرکت‌های غیربورسی سروسامان داده شده و سهام آنها قابلیت دادوستد پیدا کند.
 • خوشحالی زودگذر بورسی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: صعود نماگر اصلی بورس تهران دوام نیاورد و شاخص کل سهام در پایان معاملات دیروز با ۱/ ۱ درصد کاهش به یک میلیون و ۵۷۹ هزار عقب‌نشینی کرد. آن دسته از فعالان بازار سرمایه که در فضای مجازی نیز حضور دارند در حالی که چند روزی از بهبود حال و روز بورس سرخوش بودند، با اتفاق دیروز گلایه‌ها را آغاز و از دور باطلی که بازار در آن گیر کرده است، انتقاد کردند.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

  روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم. درج پیام مخاطبان صرفا انعکاس نظرات است و به معنای موافقت با آن نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر