آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۰۷

 • بازگشت پرقدرت حقیقی‌ها به بورس

  دنیای اقتصاد: بورس تهران که پس از تجربه سقف ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحدی از میانه مردادماه مسیری اصلاحی را در پیش گرفته بود، روز گذشته همزمان با افزایش ۶/ ۳ درصدی نماگر اصلی خود، با بیشترین ورود پول حقیقی از ۱۹ مردادماه همراه شد. در این میان لمس مجدد سقف ۶/ ۱ میلیون واحدی و صعود یکپارچه سهام، بسیاری از بورس‌بازان را نسبت به آینده این بازار خوش‌بین کرده است. آیا اصلاح بازار سهام به پایان رسیده است؟ تا چه میزان می‌توان نسبت به پایداری رشد قیمت‌ها امیدوار بود؟
 • کارنامه کارگزاری‌ها در آخرین ماه تابستان

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران در حالی شهریور‌ را با افت ۳/ ۶ درصدی شاخص کل به پایان رساند که نگاهی به عملکرد ۱۰۹ شرکت کارگزاری فعال در بازار سرمایه طی آخرین ماه تابستان حکایت از دادوستد ۴۶۳ هزار میلیارد تومانی دارد که هر چند در قیاس با دو ماه ابتدایی تابستان روندی نزولی داشته است، اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۶ برابری را نشان می‌دهد.
 • ماجرای سایت‌های جعلی سجام چیست؟

  دنیای اقتصاد: چند سالی می‌شود که سرمایه‌گذاران برای ورود به چرخه معاملات بازار سرمایه باید در سامانه‌ای رسمی تحت عنوان سامانه سجام ثبت‌نام کنند. تجمیع و مدیریت اطلاعات سهامداران یکی از وظایف اصلی سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان به شمار می‌رود که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مدیریت این سامانه را بر عهده گرفته است. به تازگی اطلاعات بانکی ۳۰ هزار کاربر مورد کلاه‌برداری قرار گرفت و سایت‌های جعلی با استفاده از جزئیات اطلاعات وارده کاربران اقدام به سرقت دارایی مردم کردند.
 • دلایل ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه

  مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در واکنش به گزارش «سوء تدبیر بورسی در پاکت حمایت» که روز یکشنبه ۶مهرماه در صفحه ۹ روزنامه «دنیای اقتصاد» مبنی بر حذف معاملات روزانه (Day trading) به چاپ رسید، توضیحاتی ارسال کرده که به شرح زیر است. با توجه به افت قیمت سهام بسیاری از شرکت‌های بازار سرمایه طی چند ماه گذشته و جذاب شدن ارزش سهم مربوط به شرکت‌ها، صف‌های فروش بازار توسط اشخاص مختلف با دارایی مالی قابل توجه جمع شده و در ادامه با توجه به اقبال بازار به نمادهای مذکور، صف‌های خرید تشکیل شده است.
 • ماهیگیری از آب گِل‌آلود بورس و بازارهای مالی

  دنیای اقتصاد- امیرکلهر: از ابتدای هفته بازار روی ریل مثبت قرار گرفته است. حالا کاربران جدا از اینکه برای یکدیگر می‌نویسند که باید در این بازار آهسته و پیوسته حرکت کرد و اسیر فضای مثبت نشد، به این موضوع هم در صحبت‌هایشان می‌پردازند که نتیجه اینکه بازار از ابتدای هفته روند مثبتی به خود گرفته است، سکوت مسوولان و سیاستمداران است.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱

  روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم. درج پیام مخاطبان صرفا انعکاس نظرات است و به معنای موافقت با آن نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر