آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۴۲

 • چاشنی جهانی صعود بورس

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل بورس با برقراری آرامش در بازارهای جهانی در روز دوشنبه، مسیر رو به رشد خود را ادامه داد و با جهش ۱۳ هزار و ۷۴۵ واحدی (معادل ۷/ ۲ درصد) توانست علاوه بر جبران کامل ریزش ابتدای هفته، وارد کانال جدید ۵۲۹ هزار واحدی شود. همچنان قدرت نقدینگی مهم‌ترین عاملی است که هرگونه ریسک سیستماتیک را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. اما همزمان بهبود قیمت‌ها در بازار جهانی نیز مزید بر علت شد تا سهام به محدوده مثبت برگردد.
 • بهمن پرقدرت صندوق‌های سهامی

  دنیای اقتصاد – هدیه لطفی: بورس تهران در حالی یکی از بهترین عملکردهای خود را در بهمن ماه شاهد بود و با ثبت بازدهی ۱۷درصدی، رکوردشکن ظاهر شد که در این میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری توانستند از شاخص بازار سهام سبقت گیرند و حتی بازدهی ۲۵درصدی را نیز به نمایش گذارند. به‌طوری‌که ۴۳درصد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام که معیار دقیق‌تری برای مقایسه با عملکرد نماگر اصلی بازار هستند، توانستند سودی به مراتب بیشتر از شاخص کل بورس کسب کنند.
 • رشد بی‌ترمز شاخص سهام

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل بورس تهران روز گذشته هم صعودی ماند و ۱۳ هزار و ۷۴۵ واحد به ارتفاع خود افزود. به این ترتیب طی دو روز کاری اخیر، علاوه بر اینکه افت شدید قیمت‌ها در معاملات شنبه جبران شد، با رسیدن دماسنج اصلی بورس تهران به ارتفاع ۵۲۹ هزار و ۳۲۹ واحد شاهد ثبت یک رکورد تاریخی دیگر بودیم. رشد ۷/ ۲ درصدی شاخص کل در روز گذشته با رشد ۶/ ۲ درصدی نماگر هموزن که اثرپذیری یکسانی از تمام نمادها دارد، همراه شد. به این ترتیب در روز گذشته شاهد رشدی یک‌دست در کل بورس تهران بودیم. به این ترتیب بازدهی بازار سهام از ابتدای سال‌جاری از ۱۹۶ درصد فراتر رفت. این در حالی است که طی همین مدت شاخص هموزن بورس تهران بیش از ۴/ ۵ برابر شده است.
 • تندگویان فرابورسی می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: نماد یکی دیگر از شرکت‌های پتروشیمی زیرمجموعه هلدینگ خلیج‌فارس در فهرست فرابورس درج شد. نماد شرکت پتروشیمی شهید تندگویان به‌عنوان صد و بیست و هشتمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد. این شرکت پنجم اسفندماه امسال با نماد معاملاتی «گویان» در گروه مواد شیمیایی و زیرگروه تولید مواد شیمیایی به جز کود در فرابورس پذیرش شد. این شرکت تولیدکننده انواع پلی‌اتیلن ترفتالات در گریدهای الیاف، امورف، فیلم و بطری است. همچنین تنها تولید‌کننده مواد اولیه نساجی در کشور محسوب می‌شود که نخ هم تولید می‌کند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر