آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۹۲

 • الگوی هیچ در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: روند صعودی بازار سهام طی روز گذشته با سرعت کمتری ادامه یافت. تقویت فزاینده تقاضای خرد و صعود بی‌وقفه قیمت‌ها در شرایطی رقم خورده که الگوهای تحلیلی توان توضیح رفتار بازیگران را از دست داده‌اند. در واقع، روند اخیر قیمت در برخی از سهم‌ها را نه می‌توان با مدل‌های تحلیل بنیادی توضیح داد و نه الگوهای نموداری قابلیت تشخیص مسیر سهام را همانند سابق دارند. به نظر می‌رسد نوعی بی‌هنجاری بر فضای عمومی بازار سیطره یافته و عملا پیش‌بینی مسیر آتی را دشوار کرده است.
 • ماه بهاری صندوق‌های بورسی

  دنیای اقتصاد: بورس تهران درحالی توانست با ثبت بازدهی ۱۶درصدی در آذر ماه یکی از درخشان‌ترین عملکرد‌های ماهانه خود را در سال‌جاری به نمایش بگذارد که در این ماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سهام نیز روندی مثبت را تجربه کردند و به‌نوعی عملکردی بهاری و درخشان را در آخرین ماه پاییز ثبت کردند به‌طوری‌که در این بازه زمانی تمامی صندوق‌های فعال در بازار با سوددهی همراه شدند و هیچ نهادی با زیان مواجه نشد.
 • صعود سهام با اهرم بزرگان

  دنیای اقتصاد: درحالی طی نیم ساعت نخست معاملات روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد بیش از ۴۱۰۰ واحدی همراه شده بود که در پی فشار فروش ناشی از شناسایی سود، شاهد معکوس شدن مسیر قیمت‌ها در بازار سهام بودیم. به‌طوری که در پایان ساعت کاری بورس تهران شاهد عقبگرد ۲۷۰۰ واحدی دماسنج اصلی بازار از سقف روزانه بودیم. به این ترتیب رشد بورس تهران در روز گذشته به ۱۴۶۵ واحد محدود شد.
 • معرفی هیات‌مدیره جدید در مجمع بوعلی

  گروه بنگاه‌ها: اعضای حقوقی هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد»، مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده سرمایه‌گذاری بوعلی روز گذشته با دستور جلسه انتخاب اعضای هیات‌مدیره برگزار شد. این مجمع با حضور ۱۲/ ۸۹ درصد سهامداران و به ریاست دکتر احمد عبداللهیان به‌عنوان نماینده بانک دی (سهامدار عمده) تشکیل شد. در این جلسه، رئیس مجمع با تقدیر از عملکرد مدیرعامل و هیات‌مدیره شرکت رشد و پیشرفت حاصل شده در عملکرد «وبوعلی» را ناشی از کار کارشناسی هیات‌مدیره دانست. در ادامه مجمع، براساس اکثریت آرا شرکت‌های بانک دی، توسعه دیدار ایرانیان، خدمات مالی حسابداری دی ایرانیان، آتیه‌سازان دی و عمران و مسکن آباد دی برای مدت دو سال به‌عنوان اعضای حقوقی هیات‌مدیره تعیین شدند. همچنین شرکت تجارت الکترونیک دی نیز به‌عنوان عضو علی‌‌البدل در هیات‌مدیره «وبوعلی» انتخاب شد.
 • دستیابی به بازار حرفه‌ای با معاملات الگوریتمی

  گروه بنگاه‌ها- آزاده حسینی: یکی از مشکلات این روزهای بورس ایران، عدم دسترسی صحیح مردم به اطلاعات سرمایه‌گذاری در بازار سهام است. متاسفانه طی سال‌های اخیر به کرات دیده شده که اشخاص حقیقی با دریافت کد بورسی مستقیم وارد بازار سهام شده و از بدو ورود شروع به خرید و فروش سهم می‌کنند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر