آرشیو روزنامه شماره ۴۷۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۳۷

 • آرایش متعادل بورس در سومین هفته منفی

  دنیای اقتصاد- شروین شهریاری: بازار سهام پس از عبور از افت پرشتاب دو هفته گذشته سرانجام تا حدی تعادل خود را بازیافت و با افت محدودتر ۲/ ۱ درصدی، از فضای منفی یکپارچه و غلبه هراس عرضه‌کنندگان رهایی یافت. در این میان، انتشار گزارش‌های شش ماهه به ویژه در گروه‌های بزرگ کالایی و صادر‌کننده تا حدی موجب اطمینان‌بخشی سرمایه‌گذاران بنیادی شد چرا که عملکرد این صنایع در مجموع توانست انتظارات را برآورده سازد؛ هر چند به دلیل رشد قبلی قیمت‌ها، چشم‌انداز مشخصی برای رشد معنادار سهام در کوتاه‌مدت فراهم نشده است.
 • دو نشانه عقب‌نشینی تازه‌واردهای سهام

  دنیای اقتصاد-آرمان علایی: شاخص کل بورس تهران اولین روز آبان ماه را در حالی با صعود ۹۰۰ واحدی آغاز کرد که رفته‌رفته با افزایش فشار فروش به مدار منفی نزول یافت. با وجود ارسال گزارش‌های مناسب از سوی شرکت‌های سهامی درخصوص عملکرد نیمه نخست سال‌جاری روی سامانه کدال اما به نظر می‌رسد اثر این گزارش‌ها‌ آن‌قدر پررنگ نبوده که نگرانی معامله‌گران را کاهش دهد. از این‌رو دیروز نیز شاهد غلبه هیجان فروش و فزونی‌یافتن دوباره عرضه‌ها در بورس تهران بودیم.
 • عدم امکان کسر کل حق بیمه حقوق‌بگیران از درآمد حقوق مشمول مالیات

  وحید خسروی حسابدار رسمی و مشاور رسمی مالیاتی
  در یادداشت منتشره در این روزنامه به تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ با عنوان «سردرگمی مودیان در تسلسل بخشنامه‌های مالیاتی» به بررسی اختلاف بین رای دیوان عدالت اداری و بخشنامه سازمان امور مالیاتی درخصوص برخورد با هزینه کاهش ارزش سرمایه‌گذاری‌ها پرداخته شد. در این نوشتار مورد دیگری از تفاوت آرای مراجع مزبور که اخیرا صادر شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • کد سهامداران بورسی پیامک می‌شود

  سمات: قائم‌مقام مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: در راستای تسهیل و افزایش خدمات‌رسانی به سهامداران، کد بورسی آنها پیامک می‌شود.

بیشتر

بیشتر