آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۹۰

 • سبقت صندوق‌ها از شاخص سهام

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : صندوق‌های سرمایه‌گذاری همگام با فضای مثبت و شرایط مساعد حاکم بر بازار سهام، عملکردی درخشان را در مردادماه به نمایش گذاشتند. بر این اساس در حالی شاخص کل بورس در ماه گذشته با بازدهی ۲/ ۵درصدی همراه شد که ۳۵درصد از مجموع صندوق‌های فعال در بازار سرمایه توانستند عملکردی به مراتب بهتر از نماگر اصلی بازار داشته باشند. به‌طوری‌که سوددهی صندوق‌های مزبور حتی تا محدوده ۲۹درصد نیز پیش رفت. در این میان صندوق‌های سهامی که تطابق بیشتری با شاخص کل بورس دارند، وضعیت مساعدتری داشتند و در نهایت ۷۰درصد از آنها بازدهی بیش از شاخص بازار سهام را کسب کردند.
 • چهار چاشنی پرش بورس

  دنیای‌اقتصاد : شاخص کل بورس تهران طی روز گذشته ۱/ ۲ درصد افزایش یافت و قله جدیدی را فتح کرد. رشد همه‌جانبه تقاضا و افزایش قیمت ۹۵ درصد از سهام بورسی در این روز را می‌توان ترکیبی از چهار عامل دانست. ضعف شدید بازارهای رقیبی چون ارز و سکه، رونمایی از وضعیت قابل قبول طیفی از بنگاه‌های بورسی در مرداد در کنار تقویت گمانه‌زنی‌ها درخصوص بهبود روابط دیپلماتیک ایران و همچنین دریافت سیگنال‌های مثبت از بازار جهانی چاشنی‌های رشد تقاضای موثر و ارتقادهنده شاخص سهام به بام جدید بودند.
 • انتخابات شورای‌عالی حسابداران رسمی

  دنیای اقتصاد: حسابداران رسمی برای انتخاب اعضای ۱۱ نفره شورای‌عالی فردا (چهارشنبه ۶/ ۶/ ۱۳۹۸) ساعت ۸ صبح در محل پژوهشگاه نیروی تهران به پای صندوق‌های رای می‌روند. جامعه حسابداران رسمی ایران به‌عنوان نهاد قانونی حرفه حسابداری و حسابرسی در کشور است که بالاترین رکن آن شورای‌عالی است که در هفتمین دوره انتخابات آن ۵۵ حسابدار رسمی به رقابت می‌پردازند.
 • دستورالعمل جدید برای نهادهای مالی

  سنا: مدیر نظارت بر نهادهای مالی تصمیم هیات‌مدیره سازمان بورس درباره افزایش حداقل سرمایه نهادهای مالی شامل تامین سرمایه‌ها، سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری و پردازش اطلاعات مالی را ابلاغ کرد.
 • معرفی ۲۰ ریسک کلیدی در حسابرسی داخلی

  محمد غواصی کناری/ دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران شاهرخ شهرابی/ دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تربیت مدرس
  تا این قسمت، ۹ ریسک از ۲۰ ریسک موثر بر فرآیند کار حسابرسان داخلی در عمل مورد بررسی قرار گرفته است. در این بخش، دو موضوع موید ریسک دیگر با عناوین «پروژه‌ها و نوآوری‌ها در سطح سازمان» و «مدیریت اثربخش استعدادها» مورد بحث قرار گرفته است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر