آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۷۹

 • ترافیک پول پشت تالار بورس

  دنیای اقتصاد: طی هفته‌های اخیر و به ویژه پس از ریزش بازار جهانی، بازار سهام با ضعف نسبی رونق مواجه شده و برخی حتی نگران خروج پول‌ها بوده‌اند. اما روز یکشنبه، مشارکت بیش از ۶۰۰ هزار خریدار در یک عرضه اولیه رکورد جدیدی ثبت کرد که بیانگر انتظار پول‌ها برای ورود به گزینه‌های جذاب تالار بورس هستند. این اقبال عمومی در طول بیش از نیم قرن فعالیت بورس تهران بی‌سابقه به‌نظر می‌رسد. وضعیتی که نیازمند اقدامی عاجل از سوی سیاست‌گذاران در جهت بهره‌مندی از این پول‌ها برای تقویت تولید است.
 • صف‌آرایی جدید بازیگران سهام

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: بورس تهران در حالی از ابتدای مردادماه تا روز یکشنبه ۲۰مرداد با نوسانات شدیدی همراه شد که در نهایت بازدهی این بازار در این مدت به ۱/ ۱درصد رسید. بازیگران بازار نیز تحت تاثیر افت و خیزهای مزبور، جابه‌جایی‌های زیادی را در پرتفوی خود تجربه کردند.
 • استمرار روند ناهمسان شاخص‌های سهام

  دنیای اقتصاد: بورس تهران در معاملات روز یکشنبه هم از الگوی بومی خود دست برنداشت. با وجود برخورد بازار به وقفه‌ای یک‌روزه-تعطیلی روز دوشنبه- ارزش معاملات خرد در سطوحی بالاتر از متوسط ماهانه ثبت شد. در عین حال، سرنوشت نامعلوم جنگ تجاری و تداوم فشار بر قیمت مواد خامی چون نفت و فلزات سهم‌های وابسته در بورس تهران را در مسیر محتاط خود نگه داشت. البته تقویت تقاضا در صنایعی چون پتروشیمی، پالایشی و فلزات افزایش نسبی متوسط قیمت در این گروه‌ها را در برداشت. با وجود این، همچنان گروه‌های غیرکالایی، خاصه سهم‌های کوچک‌تر در کانون تقاضای بازار قرار داشتند.
 • سرخابی‌ها از سکو تا زمین فرابورس

  مدیریت ارتباطات فرابورس ایران: معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران درخصوص عرضه سهام پرسپولیس و استقلال به ارائه توضیحاتی پرداخت و تاکید کرد که هنوز درخواستی از سوی این دو باشگاه برای عرضه سهام در بازار سرمایه اعلام نشده است. بهنام محسنی، معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران به منظور تنویر افکار عمومی و در تشریح عملکرد بازار پایه گفت: موضوع مهمی که باید به ‌آن توجه کرد این است که اصولا در بازار پایه فرابورس چیزی تحت عنوان «پذیرش» وجود ندارد و شرکت‌ها صرفا در این بازار «درج» ‌می‌شوند؛ پذیرش باید در بازارهای اول و دوم فرابورس صورت بگیرد‎.
 • ساخت روغن ترانسفورماتور توسط ایرانول

  گروه بنگا‌ه‌ها: مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو طی نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همکاری مدیرعامل، مدیران و کارشناسان شرکت نفت ایرانول در تولید روغن صنعتی ترانسفورماتور که تا پیش از این از خارج وارد می‌شد، تقدیر و تشکر کرد. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، در بخشی از نامه ظهیری مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: با همکاری بسیار خوب و متعهدانه پالایشگاه شهید تندگویان وزارت نفت و پالایشگاه شرکت نفت ایرانول، تولید روغن ترانسفورماتور مطابق با کلیه شاخص‌های کیفی مورد نظر شرکت توانیر در کشور آغاز و وابستگی کشور به این محصول استراتژیک به‌طور ۱۰۰درصد در بخش نیاز به روغن ترانسفورماتورهای توزیع رفع شد. روغن ترانسفورماتور یکی از روغن‌های صنعتی است که به دلیل کاربرد آن در ترانسفورماتورهای صنعت برق از نقش مهم و استراتژیکی برخوردار است که با محدودیت‌های واردات و امتناع شرکت‌های تامین کننده خارجی از فروش روغن ترانسفورماتور به ایران، با این اقدام که با همکاری شرکت‌های نفت ایرانول، پالایشگاه شهید تندگویان و ایران ترانسفو انجام شد وابستگی صنعت برق به این نوع روغن مرتفع و از خروج ارز جلوگیری و امکان تولید این روغن در داخل کشور مهیا شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر