آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۷۸

 • مختصات سود در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: معاملات بورس تهران در اولین روز کاری این هفته با رشد محدود شاخص کل پایان یافت. میزان این رشد در مقایسه با شاخص هم‌وزن همچون هفته قبل از تداوم فشار عرضه بر سهام شرکت‌های مرتبط با بازار جهانی و انتقال بخشی از سرمایه‌های خرد به سمت گروه‌هایی با بازیگران کم‌َشمارتر خبر می‌داد. در این روز شاخص کل به زحمت توانست جایگاه خود را در محدوده مثبت حفظ کند اما شاخص هم‌‌وزن ضمن رشد ۸۵/ ۰ درصدی، میزان بازدهی خود را از ابتدای سال به رقم چشمگیر ۱۰۰ درصدی رساند.
 • انواع رانت در بورس بازی

  دنیای اقتصاد: معاملات نهانی، اعتماد سرمایه‌گذاران به وجود عدالت و یکپارچگی در بازار اوراق بهادار را تضعیف می‌کند. به همین دلیل، تقریبا همه‌ حوزه‌های قضایی، قوانینی را برای جلوگیری از آن تصویب کرده‌اند. در این راستا مدیریت تحقیق و توسعه بورس اوراق بهادار تهران در گزارشی به قلم مهران محمدی به بررسی چارچوب حاکم بر معاملات دارندگان اطلاعات نهانی پرداخته است.
 • تداوم رالی چابک‌سواران بورسی

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران معاملات نخستین روز کاری هفته را زیر سایه رشد شرکت‌های کوچک و متوسط بازار سهام، در مدار مثبت سپری کرد.
 • معرفی ۲۰ ریسک کلیدی در حسابرسی داخلی

  شاهرخ شهرابی، دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تربیت مدرس محمد غواصی کناری، دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران
  در قسمت ششم از معرفی ۲۰ ریسک کلیدی که حسابرسان داخلی باید در برنامه‌ریزی و اجرای رسیدگی‌های خود از آنها آگاهی داشته باشند، دو ریسک ناشی از «به کارگیری داده‌های حجیم و تجزیه و تحلیل داده‌ها» و «مدیریت خزانه‌داری» بررسی شد.
 • آغاز هفته مثبت فرابورس

  دنیای اقتصاد: نماگر فرابورس ایران در نخستین روز معاملاتی هفته با رشد بیش از ۱۴ واحدی (معادل ۴/ ۰درصد) همراه شد و در ارتفاع ۳۴۳۳ واحدی ایستاد. بر این اساس با احتساب رشد دیروز آیفکس، بازدهی این بازار از ابتدای سال تاکنون از ۵۲ درصد فراتر رفت. در این روز فرابورس ایران میزبان پنجمین عرضه اولیه خود در سال ۹۸ بود. عرضه‌ای که بار دیگر رکورد مشارکت معامله‌گران را جابه‌جا کرد و مجددا بر نقدینگی تشنه برای حضور در بازار سهام تاکید کرد.
 • ارزش سهام عدالت ۵ برابر شد

  خانه ملت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ارزش سهام عدالت کسانی که یک میلیون تومان کامل سهام داشته‌اند به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. علی‌اشرف عبدالله پوری‌حسینی با اشاره به آخرین وضعیت واریز سود سهام عدالت به حساب دارندگان سهام گفت: سود سهام عدالت سال‌های ۹۵ و ۹۶ به تمام کسانی که شماره حساب شبای خود را ارائه کرده‌اند پرداخت شده، اما عده‌ای شماره حساب شبای خود را ارائه نکرده‌اند. رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: از ۱۵ تیر تا ۱۵ مرداد حدود ۳۳۸ هزار نفر شماره شبای خود را ارائه کرده‌اند که ۵۶ میلیارد تومان سود سال ۹۵ و ۹۶ آنها واریز می‌شود. وی با بیان اینکه از ١۵ مرداد تا ۱۵ شهریور نیز تعداد دیگری شماره شبای خود را ارائه می‌دهند که سود سهام عدالت آنها نیز واریز می‌شود، ادامه داد: تمامی افرادی که تا پانزدهم تیر شماره شبای خود را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه کرده‌اند سود سهام عدالت آنها پرداخت شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر