آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۶۲

 • برنده ثلث اول بازارهای ۹۸

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : شاخص کل بورس تهران معاملات اولین ماه تابستان را ضمن پشت سر گذاشتن ۱۹ کانال، با رشد ۷/ ۷ درصدی به پایان رساند. به این ترتیب بازدهی این نماگر از ابتدای سال تاکنون به ۶/ ۴۱ درصد رسید. این در حالی است که در بازارهای موازی نظیر دلار و سکه به ترتیب شاهد افت ۸/ ۶ و ۲/ ۹ درصدی نرخ‌ها در این بازه زمانی بودیم. به این ترتیب شاخص سهام با اختلاف پیشتاز دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری در چهارماه ابتدایی سال ۹۸ شد.
 • سود ۱۰درصدی فرابورس در شروع تابستان

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : پرونده فرابورس ایران در چهارمین ماه سال‌جاری در شرایطی بسته شد که نماگر این بازار در آخرین روز کاری تیر‌ماه در سطح سه هزار و ۲۷۴واحدی قرار گرفت و به این ترتیب جهش ۱۰درصدی (معادل ۵/ ۳۰۸ واحد) را در کارنامه این ماه خود ثبت کرد. این صعود سبب شد تا بازدهی آیفکس در ثلث اول سال به بیش از ۴۵درصد برسد. همچنین آیفکس در ۲۳تیرماه با رسیدن به قله تاریخی ۳هزار و ۳۱۶واحدی، سطح جدیدی را ثبت کرد و رکوردی تازه برجای گذاشت. در همین راستا حجم و ارزش معاملات نیز در این ماه روند صعودی در پیش گرفت. به این ترتیب میانگین ارزش معاملات، افزایش ۵/ ۱۰ درصدی و میانگین حجم مبادلات نیز رشد ۸/ ۱۶درصدی را در مقایسه با عملکرد خرداد‌ماه تجربه کردند. از مهم‌ترین تحولات فرابورس ایران در ماه گذشته می‌توان به کانال‌شکنی آیفکس، انتشار و عرضه دور جدیدی از اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۱۹» و« اخزا۷۱۵»، اخبار پیرامون تغییرات بازار پایه، عرضه اولیه سهام «درهآورد» و بازگشایی نماد «غویتا» اشاره کرد.
 • جهش بورس با سیگنال سودهای بهاری

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز کاری تیرماه با انتشار فزاینده کارنامه‌های فصلی بنگاه‌های بورسی شاهد حضور پررنگ سرمایه‌گذاران در بازار بودیم. با گزارش‌های مناسبی که شرکت‌های بزرگ بازار طی دو روز اخیر ارائه کردند، بار دیگر بورس تهران در مدار رونق بنیادی قرار گرفت و در نتیجه شاخص کل با جهشی دیگر، دوباره از مرز ۲۵۰ هزار واحد گذشت و به قله تاریخی ۲۵۳ هزار واحدی صعود کرد.
 • سرمایه «سپهر» افزایش می‌یابد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل تامین سرمایه سپهر از افزایش سرمایه ۱۸۰ میلیارد تومانی این شرکت خبر داد. سیدحسین میری در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» گفت: مجوز این افزایش سرمایه اخذ شده و به‌زودی در مجمع شرکت تصویب خواهد شد.
 • تصویب صورت‌های مالی «وتجارت»

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده بانک تجارت با حضور بیش از ۷۳ درصد صاحبان سهام روز گذشته برگزار و صورت‌های مالی این بانک تصویب شد.

بیشتر

بیشتر