آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۴۱

  • سه قاب از صعود بورس

    دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در ادامه سیر صعودی خود در روز گذشته نیز ۴/ ۱ درصد افزایش یافت و ضمن ثبت چهارمین رشد متوالی در ارتفاع بی‌سابقه ۲۴۸ هزار و ۵۷۸ واحد ایستاد. این موج صعودی پیوندی ناگسستنی با تقویت جریان اطلاعات در بازار سهام دارد. ضمن اینکه دریافت سیگنال‌های مساعد از بازار جهانی هم کمک شایان توجهی به این روند کرد. در واقع، ترافیک سنگین گزارش‌های عملکرد ماهانه شرکت‌های بورسی و ارائه کارنامه‌ای قابل قبول برای طیف متنوع و متعددی از شرکت‌ها محرک اصلی رشد اخیر ارزیابی می‌شود که در ترکیب با عواملی نظیر بهبود قیمت‌های جهانی در جهش‌های شاخص‌ها تاثیرگذارترین نقش را ایفا کردند. از نکات مهم معاملات دیروز پایداری جبهه قدرتمند تقاضا در سهام گروه‌های کالایی بود. در این بین، حضور موثر سهامداران بزرگ تغییر جریان جابه‌جایی سهام در روندی معکوس با متوسط قیمت‌ها را رقم زد. مجموعه این شرایط در بهبود جریان نقدینگی در کل بازار نمودار شد و به این ترتیب، ارزش معاملات خرد را به بالاتر از میانگین این رقم از ابتدای سال ارتقا بخشید.
  • فروش تعهدی؛ تثبیت‌کننده خودکار بازار سرمایه

    سنا: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، خلق فرصت سودآوری بالاتر برای سرمایه‌گذاران در عین ثبات‌آفرینی را از ویژگی‌های ابزار «فروش تعهدی» دانست. شاپور محمدی گفت: در مواقعی که بازار متاثر از عوامل روانی است و فضای آن با عوامل بنیادی همخوانی ندارد، ابزارهایی همچون فروش تعهدی در نقش تثبیت‌کننده به میدان می‌آیند و به تعادل بیشتر بازار کمک می‌کنند.
  • کاهش تعداد روزهای تاخیر در گزارشگری

    سنا: تعداد روزهای تاخیر شرکت‌های بورسی در گزارشگری از سال ۹۲ هر سه ماه یکبار رصد شده و میانگین آن از ۲۲ روز در آن زمان به ۲ روز در سه ماه آخر سال ۹۷ رسیده است.

بیشتر

بیشتر