آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۲۷

 • شتاب‌دهنده‌های شاخص سهام

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : شاخص کل بورس تهران که معاملات روز گذشته را با قدرت‌نمایی معامله‌گران در سمت خرید سهام آغاز کرد، برای نخستین بار موفق به عبور از سطح ۲۳۰ هزار واحدی شد. در ادامه با شناسایی سود از سوی معامله‌گران پس از رشد‌های اخیر قیمت سهام تا حدودی شاهد افزایش عرضه در بازار بود. موضوعی که البته پیش از این نیز انتظار می‌رفت.
 • هفت خان تغییرات بازار پایه

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : مقررات جدید بازار پایه فرابورس ایران در حالی قرار بود از هفته جاری اجرا شود که با توجه به صحبت‌ها و نظرات زیاد فعالان پیرامون قوانین مزبور، اعمال آن به تعویق افتاد. در این راستا صبح دیروز (دوشنبه) جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاونان و مدیران این سازمان، روسای کانون‌ها و مدیرعامل فرابورس برگزار شد. در حالی مقررات درج و عملیات بازار پایه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که اتفاق نظر درخصوص اصلاح مقررات این بازار وجود داشت، با این حال مقرر شد جزئیات و برخی از نکات بازنگری شود. به عقیده مدیرعامل فرابورس، مخفی بودن یا نمایش سفارشات، حجم مشخص سهام،روزهای معاملاتی، دامنه نوسان، نحوه پیش‌گشایش، نحوه حین معاملات و مسائل فقهی به‌عنوان هفت مورد مهم مطرح شده در این جلسه بود که باید تا روز شنبه جمع‌بندی نهایی درخصوص آنها صورت گیرد. در واقع سازمان بورس ضرب‌الاجلی را به منظور ارائه آخرین پیشنهادها برای اصلاح بازار پایه تعیین کرد و نهایی شدن این موارد تا روز شنبه ۲۵ خرداد ماه ۹۸ خواهد بود.
 • ضرورت ادغام حسابرسی دولتی و دیوان محاسبات

  غلامحسین دوانی حسابدار رسمی
  درراستای خصوصی‌سازی اقتصاد و با توجه به تاکیدات بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول مبنی بر وجود موسسات حسابرسی خصوصی برای نظارت بر منابع فاینانس ووام‌های درخواستی ایران پس از مدت‌ها مقاومت دولتی‌های انحصارگر سرانجام «قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران ذی‌صلاح به‌عنوان حسابدار رسمی» به‌عنوان اصلی‌ترین قانون حاکم بر حرفه حسابداری عمومی(Public Accounting) در سال ۱۳۷۲ تصویب شد.
 • برنامه فنر‌سازی زر برای افزایش سودآوری

  گروه بنگاه‌ها: در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فنرسازی زر، که با حضور دارندگان بیش از ۶۹ درصد سهام برگزار شد، ضمن بررسی گزارش عملکرد سال۱۳۹۷، راهبردهای این شرکت به منظور افزایش سودآوری نیز در سال جاری مورد پایش قرار گرفت.
 • تحلیل بنیادی بازار سرمایه در ایران

  دنیای اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «تحلیل بنیادی بازار سرمایه در ایران» چهارشنبه ۲۲ و پنج‌شنبه ۲۳ خرداد به مدت ۸ ساعت، توسط روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد» امروزه فعالیت در هر بازاری مستلزم داشتن آگاهی و دانش متناسب با ویژگی‌های آن بازار است. یکی از مهم‌ترین‌ و کاربردی‌ترین روش‌های کسب درآمد از بورس، آگاهی از تحلیل بنیادی یا همان تحلیل فاندامنتال است.
 • استفاده از تسهیلات بانک صادرات برای تکمیل طرح ‌های پتروشیمی

  گروه بنگاه‌ها: در نشست مشترک بین مدیران موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک صادرات ایران، تصمیمات مهمی برای راه‌اندازی هرچه سریع‌تر تعدادی از پروژه‌های پتروشیمی صندوق گرفته شد که انتظار می‌رود سود مناسبی را نصیب فرهنگیان عضو کند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، در این نشست، تفاهم شد تا با اعطای تسهیلات مناسب بانک صادرات، تکمیل و راه‌اندازی هر چه سریع‌تر پروژه‌ پتروشیمی‌ کیمیای پارس خاور‌میانه در سال جاری نهایی شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر