آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۱۶

 • تغییر ریل بورس‌بازی

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بورس تهران پس از یک دوره تاثیرپذیری از تنش‌ها در حوزه سیاست خارجی در دو هفته گذشته، سرانجام تعادل خود را بازیافت و با ثبت رشد دو درصدی شاخص در مقیاس هفتگی، بازدهی خود از ابتدای سال را در محدوده ۲۰ درصد تثبیت کرد.
 • تدابیر دولتی در دو افزایش سرمایه بورسی

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد: در این هفته به افزایش سرمایه دو شرکت بورسی می‌پردازیم که به نوعی به تصمیمات سازمان‌ها و ادارات دولتی وابسته هستند. یکی از این شرکت‌ها «افست» (چافست) است که مالکیت کنترلی آن در اختیار یکی از سازمان‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش بوده و عمدتا کتاب‌های درسی برخی از مقاطع تحصیلی را چاپ می‌کند.
 • تداوم خرید بازیگران خرد در بازار سهام

  دنیای اقتصاد: نوسانات حاکم بر بازار سهام طی هفته گذشته، بازدهی حدود دو درصدی شاخص کل را رقم زد. در این شرایط بازیگران خرد بازار در ادامه روند خریدهای پرحجم خود که از ابتدای سال جاری آغاز شده، به جمع آوری سهام پرداختند و توانستند خالص تغییر مالکیت بیش از ۲۱۷ میلیارد تومانی را به نام خود ثبت کنند. به این ترتیب از مجموع ۹ هفته معاملاتی سال ۹۸، تنها سهامداران عمده در یک هفته خالص خرید مثبتی داشته و در مابقی دوره‌ها معامله‌گران حقیقی به حفظ جابه‌جایی در زمین بازی خود پرداختند.
 • هفته ۲ درصدی بازار سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته را تحت تاثیر برخی عوامل بنیادی و همچنین مسائل بیرونی بازار با روندی رو به آرامش توام با رشد شاخص سپری کرد. به این ترتیب بازدهی هفتگی شاخص کل بورس به ۲درصد رسید.
 • تحقق ۹۲۷۹ ریال سود برای هر سهم «پارس»

  گروه بنگاه‌ها: پتروشیمی پارس در سال ۹۷ با تخصیص مبلغ ۹ هزار و ۲۷۹ ریال سود به ازای هر سهم توانست رشد ۸۳ درصدی را در سود هر سهم نسبت به سال ۹۶ تجربه کند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر