آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۰۰

 • توقف بورس در استراحتگاه

  دنیای اقتصاد: بورس تهران پس از تجربه رشدهای سریع و پیوسته سرانجام از ادامه حرکت در مسیر صعودی بازماند و اصلاحی نسبی را به نمایش گذاشت. شاخص اصلی سهام طی روز گذشته پس از رفت و برگشت پردامنه، سرانجام، در پایان معاملات، عقبگرد ۵۳۲ واحدی را ثبت کرد و در ارتفاع ۲۲۴ هزار و ۵۷ واحد قرار گرفت. ثبت بازدهی ۱۱ درصدی بورس تهران پس از صعود متوالی قیمت‌ها طی هفت جلسه معاملاتی کافی بود تا گروهی از سهامداران به انگیزه حفظ سود کسب شده با حضور پررنگ خود در سمت عرضه، قیمت‌ها را در طیفی از سهام بورسی تحت‌فشار قرار دهند و شاخص کل را برای پنجمین‌بار در سال جدید وادار به عقب‌نشینی کنند.
 • حراج سهام در بازار پایه

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد : دوشنبه هفته قبل با انتشار پیام ناظر، حراج سهام سهامداران یکی از شرکت‌های بیمه‌ای بازار پایه فرابورس که در مهلت مقرر مبلغ باقیمانده از قیمت اسمی سهام را واریز نکرده بودند، شروع شد تا فعالان بازار سرمایه برای اولین‌بار در چند سال اخیر، شاهد چنین فرآیندی باشند. در گزارشی که از نظرتان می‌گذرد به برخی از رویدادهای یک‌هفته گذشته در بازار پایه پرداخته می‌شود تا کمکی هر چند اندک به علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران در این بازار پرریسک باشد.
 • اصلاح آیفکس پس از هفت روز

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: معاملات فرابورس ایران همانند روزهای گذشته آغاز قدرتمندی را رقم زد. به‌طوری که شاخص کل برای مقطعی در نزدیکی کانال ۲۷۰۰ واحدی قرار گرفت. اما در ادامه روز شاخص کل پس از لمس بیشترین مقدار روزانه خود انگیزه‌ شناسایی سود را میان سهامداران تقویت کرد. امری که به نیروی عرضه جان تازه‌ای داد و فشار فروش، حرکتی نزولی را در نمودار شاخص کل منعکس کرد. برآیند این نوسانات در نهایت موجب عقبروی حدود دو واحدی شاخص کل شد که آن را در سطح ۲۶۶۳ واحدی متوقف کرد. از سویی، بازدهی بازار بدهی نیز رشد ملایمی را تجربه کرد و بار دیگر در آستانه کانال ۲۳ درصدی قرار گرفت.روز گذشته پتروشیمی مارون بیشترین تاثیر را در رانده شدن شاخص کل به مراتب پایین‌تر داشت. «مارون» به تنهایی بیش از ۱۰ واحد از ارتفاع آیفکس کاست و این کاهش با اثرات منفی نمادهای پالایشی «شراز» و «شارون» و همچنین سهم «دماوند» تشدید یافت. اثر کاهنده سه نماد مزبور در مجموع موجب عقب‌نشینی حدود پنج واحدی آیفکس شد. در مقابل سهام فلزی «ذوب» و «هرمز» بیشترین اثر مثبت را بر نماگر بازهای اول و دوم وارد کردند که بیش از ۱۲ واحد بود.
 • پرداخت سود ۹۷ همراه اول

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها : همراه اول به ازای هر سهم سال ۹۷ مبلغ سه هزار و ۱۲۵ ریال سود پرداخت می‌کند. دیروز مجمع عمومی عادی سالانه همراه اول با حضور صاحبان ۴/ ۹۴درصد از سهام این شرکت صورت‌های مالی سال ۹۷ را تصویب کرد.در این جلسه مدیرعامل «همراه اول» با اشاره به درآمد تلفیقی گروه به میزان ۱۵ هزار و ۶۰۸ میلیارد تومان گفت: این درآمد نسبت به سال ۹۶ رشد ۲۱ درصدی را تجربه کرده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر