آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۹۵

 • سود بیست در بورس ۹۸

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران دیروز توانست با جهش پنج کانالی بر فراز مرز ۲۱۴ هزار واحد بایستد. به این ترتیب بازدهی شاخص سهام از ابتدای سال ۹۸ با سبقت از دیگر بازارهای موازی به بیش از ۲۰ درصد رسید. در حال حاضر قدرت جریان نقدینگی سبب شده تا اغلب نمادهای معاملاتی در محدوده سبز تابلو معامله شوند. شرایطی که علاوه‌بر افزایش جذابیت عمومی سهام به تقویت جریان اطلاعات از مجرای گزارش‌های ماهانه و صورت‌های مالی سالانه شرکت‌ها بازمی‌گردد. به‌نظر می‌رسد نقدینگی سرگردان در سودای کسب سود، بازار سهام را به‌عنوان مناسب‌ترین گزینه شناسایی کرده است.
 • فرصت طلایی تامین مالی از بازار سرمایه

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: بازار سرمایه به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین بسترهای مالی نقش مهمی در تخصیص بهینه منابع، تامین مالی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و در نهایت دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی دارد.
 • جهش ۵۶۰۰ واحدی شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته یکی از بهترین روزهای سال جاری را پشت سر گذاشت و توانست با رشد ۷/ ۲ درصدی جهشی در بازدهی را به ثبت برساند. در بازار دیروز ادامه ورود نقدینگی از سوی سرمایه‌گذاران، تاثیر مثبت افزایش ارزش دلار و بهبود امیدواری معامله‌گران به آینده بازار با انتشار گزارش‌ عملکرد فروردین ماه موجب تداوم رشد نمادهای عمده شد تا در نهایت شاخص کل با مدد رشد نمادهای فولاد مبارکه، هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی‌های مبین و پارس و پالایشگاه اصفهان و گل‌گهر توانست به رشد ۵هزار و ۶۲۳واحدی دست یابد و در پایان معاملات به رقم ۲۱۴هزار و ۸۶۷واحد برسد.
 • جهش یک کانالی آیفکس

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : روز گذشته شاخص کل فرابورس ایران، همگام با تداوم تقاضای قدرتمند سهامداران، استمرار خود را در مسیر صعودی به نمایش گذاشت. افزایش شاخص کل به گونه‌ای بود که کانال‌شکنی دیگری رقم خورد و نماگر مزبور با رشد بیش از ۷/ ۱ درصدی بر سطح ۶/ ۲۶۱۳ واحدی قرار گرفت. بازدهی شاخص کل فرابورس از ابتدای سال جاری، طی ۲۰ روز کاری به حدود ۱۶درصد رسید. به این ترتیب نماگر اصلی بازارهای اول و دوم فرابورس در ۲۲ روز معاملاتی چهار کانال‌شکنی را پشت سر گذاشته است. از سویی، متوسط بازدهی بازار بدهی عقبگرد محدود دیگری را تجربه کرد و اوراق تسهیلات مسکن به‌صورت فراگیر همچنان زیر سطح ۵۰ هزار تومان معامله شد.
 • فروش استقراضی به بازار سرمایه می‌آید

  سنا: مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، با تاکید بر اینکه بازار سرمایه باید برای همه شرایط بازار ابزار کارآمد داشته باشد تا سرمایه‌گذاران از آن منتفع شوند، گفت: به زودی ابزار (Short selling) یا فروش استقراضی در این بازار راه‌اندازی می‌شود. محسن خدابخش در این خصوص اظهار کرد: البته هنوز نام این ابزار در بازار سرمایه کشور نهایی نشده اما هم اکنون به نام فروش استقراضی مصطلح است و می‌توان نام دیگری بر آن گذاشت.
 • «تاصیکو» ۲۲۰ تومان قیمت خورد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین با سرمایه ۲ هزار میلیارد تومان وابسته به شستا با قیمت ۲۲۰ تومان کشف قیمت شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» روز گذشته تعداد ۲ میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین «تاصیکو» به‌عنوان پانصد و سی و دومین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران عرضه شد.

بیشتر

بیشتر