آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۹۳

 • ضعف و قوت بورس در اولین نمای ۹۸

  امیرهوشنگ نوایی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل سهام اولین روز هفته را با رشد ۱۵۱۰ واحدی پشت سر گذاشت و با قرار گرفتن در سطح ۲۰۵۲۸۷ واحد، رکورد جدیدی را به ثبت رساند. با وجود این شتاب بیشتر شاخص هم‌وزن نسبت به نماگر اصلی بازار در مسیر صعودی، همچنان از تمرکز بیشتر فعالان سهام بر گروه‌های کوچک‌تر خبر می‌دهد. همچنان نمادهای بسیاری پس از یک جهش قابل توجه ادامه استراحت و تامل بیشتر را به صعود چشم‌بسته ترجیح داده‌اند البته چند تک‌نماد برای حمایت از سهام نیز کافی به نظر می‌رسند تا به حمایت از شاخص کل بورس بیایند. در این میان بعد از اخبار سیاسی هفته گذشته که توانست روند کلی بازار را با وقفه همراه کند، تغییرات قیمت در بازارهای جهانی و عملکرد بنگاه‌ها در فروردین ماه از جمله عوامل اثرگذار بر روند معاملات هستند.
 • درخشش بهاری صندوق‌های سهامی

  دنیای اقتصاد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه توانستند همگام با فضای مثبت و رونق ایجاد شده در بازار، عملکردی مناسب در کارنامه خود ثبت کنند. در این میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام درخشش بیشتری داشتند به‌طوری‌که ۱۰صندوق در این حوزه از شاخص کل بورس نیز سبقت گرفته و حتی بازدهی تا محدوده ۱۹درصدی را نیز به نمایش گذاشتند.
 • سقفی دیگر برای آیفکس

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : شاخص کل فرابورس ایران، پس از آنکه معاملات هفته گذشته را در آستانه کانال ۲۵۰۰ واحدی به پایان رساند، طی معاملات دیروز از این مرز عبور کرد و قله تاریخی جدیدی را فتح کرد. افزایش تقاضای سهام فرابورسی، منجر به جهش شاخص کل این بازار در همان دقایق ابتدایی به سطح ۲۵۲۳ واحدی شد. در ادامه هر چند از ارتفاع این نماگر کاسته شد اما غلبه تقاضا بر عرضه کماکان تا انتهای این روز معاملاتی ادامه یافت و آیفکس با رشد بیش از یک درصد، در۲۵۲۰ واحدی ایستاد. همچنین در این روز، خریداران حقیقی بیشترین مشارکت خود را در پنج ماه گذشته به نمایش گذاشتند. بازدهی بازار بدهی نیز به پیمودن مسیر صعودی خود ادامه داد. از طرفی، همچنان قدرت تقاضا در بازار تسهیلات مسکن پایین بود و فشار عرضه شمار بیشتری از اوراق مزبور را به سطوح پایین‌تری از قیمت راند.
 • توسعه معاملات برخط در کارگزاری پیشگامان بهپرور

  گروه بنگاه‌ها: توسعه سرمایه‌گذاری در معاملات برخط ضروری است و می‌تواند موجب افزایش شفافیت در بازار بورس و حتی بهبود کارآیی شود. مدیرعامل کارگزاری پیشگامان بهپرور با بیان این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» تاکید کرد: پس از حمایت‌های سازمان بورس از معاملات برخط، اغلب کارگزاری‌ها در این حوزه، سرمایه‌گذاری کرده و از طریق جذب مشتریان علاقه‌مند به شبکه‌های مجازی که علاقه به حضور فیزیکی برای معاملات خود ندارند، به موفقیت‌های نسبی دست یافتند.
 • افزایش سود هر سهم پاکشو در سال جاری

  گروه بنگاه‌ها: سود هر سهم سال گذشته گروه صنعتی پاکشو معادل ۱۵۰ تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود با افزایش تولید و فروش این رقم نیز در سال جاری رشد قابل توجهی داشته باشد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر