آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۹۲

 • استراتژی برنده بورس

  دنیای اقتصاد: اوج‌گیری ارزش معاملات در کنار رکوردشکنی شاخص‌های بورسی از رونق دوباره سهام طی هفته‌های اخیر خبر می‌دهد. در این میان یکی از دغدغه‌های اصلی سرمایه‌گذاران برای حضور در بورس یافتن بهترین استراتژی در معاملات است. روش‌های مختلف براساس ابزارهای تحلیلی تکنیکال یا بنیادی و همچنین موج‌سواری به‌دنبال محرک‌های رفتاری در معاملات سهام اثرگذار هستند. در این میان به‌نظر می‌رسد لازمه استراتژی بهینه مبنایی عقلایی از ارزش‌گذاری سهام است که با آگاهی کافی از محرک‌های رفتاری عرضه و تقاضای سهام تقویت می‌شود.
 • افت هیجان در بازگشایی نمادهای بانکی

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد : پازل بازگشایی نمادهایی که از محل تجدید ارزیابی افزایش سرمایه داده بودند با گشایش نماد بانک «صادرات» در روز سه‌شنبه تکمیل‌تر شد. نسبت به بازگشایی بانک تجارت در هفته قبل از آن، بانک صادرات با هیجان کمتری بازگشایی شد و در روز اول بیش از ۳۰۰ میلیون سهم معامله شد اما چهارشنبه در صف خرید و قیمت نزدیک به آن بیش از ۵/ ۱ میلیارد سهم معامله شد. نسبت به قیمت تئوریک (پس از افزایش سرمایه)، در دو روز معاملاتی وبصادر حدود ۱۵ درصد رشد داشته که نصف رشد قیمت بانک تجارت در روز بازگشایی است. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.
 • هفته ۲درصدی بورس تهران

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته را با شرایط سخت در زمینه تلاش معامله‌گران برای غلبه بر ریسک‌های تحمیلی و مازاد عرضه سپری کرد، ولی در نهایت رشد حدود ۲درصدی در کارنامه هفتگی شاخص کل بورس ثبت شد.
 • برنامه‌های سال ۹۸ «سمات»

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ( سمات) در حالی مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای در سال ۹۸ را تشریح کرد که در راس تمامی این اهداف، طراحی سامانه جامع توزیع سود قرار دارد که طی یکی دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.حسین فهیمی مدیرعامل «سمات» به برنامه‌های سال جدید اشاره کرد و با تاکید بر طراحی سامانه توزیع سود گفت: این سامانه که با به کارگیری پیمانکاران داخلی و ظرفیت‌های شرکت طراحی شده، ظرف یکی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
 • همکاران سیستم؛ شفاف‌ترین ناشر بورسی

  گروه بنگاه‌ها: همکاران سیستم در مراسم تجلیل از فعال‌ترین نهادهای مالی و شفاف‌ترین ناشران بازار سرمایه در سال ۱۳۹۷، عنوان شفاف‌ترین ناشر بورسی را دریافت کرد.به گزارش روابط عمومی این مجموعه، همکاران سیستم در نتیجه‌ انتشار به‌موقع اطلاعات و عملکرد موفق و شفاف خود، بالاترین امتیاز در شاخص اطلاع‌رسانی و قابل اتکا بودن ناشران بورسی در بازار ۵ هزار تا ۲۰ هزار میلیارد ریال را به‌دست آورد.این مراسم توسط شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در نمایشگاه Iran Finex ۲۰۱۹ برگزار شد.
 • لزوم توجه ویژه به تکنولوژی‌های مالی برای تضمین آینده صنعت مالی کشور

  روابط عمومی فرابورس ایران: بیانیه پایانی فین‌استارز با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه تکنولوژی‌های مالی و کمک به رفع چالش‌های آن از سوی نهادهای حاکمیتی، قانون‌گذاران، سیاست‌گذاران و سایر نهادهای مرتبط در پایان چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه فین‌استارز منتشر شد.دست‌اندرکاران فین‌استارز طی این بیانیه تعهد خود را برای تلاش بی‌وقفه به‌ منظور رفع چالش‌های فناورانه صنایع مالی کشور از جمله بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه اعلام کرده‌ و از همه صاحب‌نظران، سرمایه‌گذاران، مدیران و سایر فعالان اکوسیستم نوآوری دعوت کرده‌اند برای کمک به توسعه کسب‌وکارهای نوپای فین‌تک به فین‌استارز بپیوندند.متن کامل بیانیه پایانی فین‌استارز که به منظور تبیین اهداف و برنامه‌های آتی این رویداد منتشر شده، به شرح زیر است.
 • عرضه «نوری» در راه است

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از برطرف شدن مشکلات برای عرضه سهام پتروشیمی نوری خبر داد و تاکید کرد در حال آماده‌سازی صورت‌های مالی سال ۹۷ شرکت هستیم تا این عرضه در آینده نزدیک صورت گیرد. جعفر ربیعی افزود: برخی موانع برای عرضه سهام پتروشیمی نوری وجود داشت. اما در حال حاضر این مشکلات برطرف شده و هیچ مانعی برای بورسی شدن این شرکت وجود ندارد.
 • مشارکت حسابداران رسمی در پویش کمک به هموطنان سیل‌زده کشور

  دنیای اقتصاد: کمپین جمع‌آوری کمک‌های نقدی اعضای جامعه حسابداران رسمی کشور برای هموطنان سیل‌زده با استقبال حسابداران رسمی مواجه شد. پس از فراخوان جامعه حسابداران رسمی ایران از اعضای خود در سراسر کشور جهت مشارکت در کمک به هموطنان آسیب‌دیده در سیل اخیر حسابداران رسمی با کمک‌های نقدی خود به این پویش پیوستند و از محل وجوه جمع‌آوری شده نسبت به خرید بسته‌های مواد غذایی آماده اقدام و با چند دستگاه کامیون به مناطق آسیب‌دیده شمال و غرب کشورارسال و بین هموطنان توزیع شد.

بیشتر

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر