آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۹۱

 • مسیر بورس در دو افق زمانی

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته جاری با در اختیار داشتن یک روز کاری کمتر، شرایطی پر نوسانی را تجربه کرد که عمدتا متاثر از اخبار سیاسی بود. به این ترتیب، با جهش بیش از ۲ درصدی شاخص بورس در روز شنبه و قرارگیری دماسنج بازار در ارتفاع بی‌سابقه بیش از ۲۰۴ هزار واحدی، امیدها برای تقویت موج صعودی شتابان بورس به اوج رسید.
 • آیا اصلاح سهام پایان یافت؟

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران پس از تجربه دومین عقبگرد جدی خود طی معاملات روز سه‌شنبه، مسیر دیگری را در جریان داد و ستدهای آخرین روز کاری هفته در پیش گرفت. ثبت بازدهی بیش از ۳۰ درصدی شاخص کل در دو ماه اخیر توام با فشار مجدد آمریکا با لغو معافیت‌های نفتی بهانه‌ای برای اصلاح نه‌چندان جدی قیمت‌ها طی روزهای میانی هفته شد. از این رو، شماری از سهامداران به انگیزه حفظ سود یا نگرانی از آینده قیمت‌ها بیشتر در جایگاه فروشنده قرار گرفتند و در نتیجه، باعث عقب‌نشینی نماگر اصلی بازار از قله تاریخی خود شدند.
 • حرکت معکوس قیمت سهام و اوراق بدهی

  دنیای اقتصاد: برآیند تحرکات فعالان فرابورسی در معاملات روز گذشته به رشد عمومی قیمت سهام و فشار بیشتر بر بهای اوراق بدهی انجامید. دیروز سهامداران فرابورسی با حضور موثر خود در سمت خرید بیش از نیم درصد بر ارتفاع شاخص کل این بازار افزودند.

بیشتر

بیشتر