آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۸۳

 • ۱۰ درصد سود در ۱۲ روز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته شاخص کل بورس تهران توانست در ادامه روند صعودی، قله تاریخی خود را فتح کند. اتکای برخی بورس‌بازان به الگوی گذشته‌نگر بازار سهام در مهرماه فشار عرضه‌ها را شدت بخشیده و افت ۱۲۰۰ واحدی شاخص کل در نیمه اول معاملات را رقم زده بود. اما جریان قدرتمند نقدینگی به پشتوانه محرک‌های بنیادی روند معاملات را معکوس کرد تا شاخص کل اوج تازه‌ای را به ثبت برساند و در کانال ۱۹۶ هزار واحدی بایستد. به این ترتیب بازده دماسنج بورس از ابتدای سال به ۱۰ درصد رسید.
 • رشدهای جزیره‌ای در بازار پایه

  علیرضا توکلی*
  دنیای اقتصاد : در هفته گذشته ابطال معاملات بازار پایه که چند سهم بازار «ج» را درگیر کرده بود به نمادهای بازار پایه «ب» هم رسید. نماد «بیمه تجارت نو» (بنو) که به خاطر کاهش سرمایه و سپس افزایش سرمایه مدت‌ها بسته بود در روزهای خوب بورسی ابتدای سال، بازگشایی شد و حق‌تقدم آن هم با فاصله حدود یک هفته‌ای معامله شد. نکته جالب اینکه هیجان در معاملات این دو نماد سبب شده تعداد روزهایی که معاملات آن باطل می‌شود از روزهایی که معامله ‌شده‌اند بیشتر باشد! نماد لپیام که چند جلسه معاملات آن باطل می‌شد، بالاخره چهارشنبه و شنبه گذشته با رضایت خریداران و فروشندگان آن به رشد آهسته و پیوسته، معاملاتش انجام و حدود ۲۰ درصد رشد قیمت پیدا کرد.
 • عقب‌نشینی آیفکس از سقف

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : شاخص کل فرابورس ایران پس از فرود و فراز روز شنبه و سقف‌شکنی اندک آن، با آغاز معاملات دیروز گام در مسیر دیگری نهاد و بیش از ۸/ ۰ درصد از قله تاریخی خود فاصله گرفت. این اولین کاهش شاخص کل در ۶ روز کاری اخیر بود که در نتیجه اصلاح قیمت‌ها به وقوع پیوست. به این ترتیب، نماگر بازار در انتهای معاملات در سطح ۲۴۵۲ واحدی متوقف شد. از سویی در بازار بدهی نیز عقب‌نشینی تقاضا و جریان پایین نقدینگی به افزایش محدود بازدهی و توقف آن در آستانه کانال ۲۲ درصدی منتهی شد. همچنین طی این روز، بازار اوراق تسهیلات مسکن در حالی‌که از فشار عرضه‌ها قدری کاسته شده بود به روز خود پایان داد.
 • شاخص سهام در قله جدید

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: رکورد تاریخی بورس اوراق بهادار تهران با قرار گرفتن شاخص کل در محدوده ۱۹۶هزار واحدی شکسته شد.
 • آخرین اخبار از فاینکس ۲۰۱۹

  سنا: حدود یک هفته مانده به رونمایی از بزرگ‌ترین رویداد مالی کشور، حضور بیش از ۳۰۰ شرکت بورسی، بیمه‌ای، بانکی و استارت‌آپی و دانش‌بنیان در فاینکس ۲۰۱۹ قطعی شده است.

بیشتر

بیشتر