آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۷۳

 • شرط پیشتازی بورس سال۹۸

  دنیای اقتصاد: شاخص بورس تهران روز گذشته نیز هشتمین صعود متوالی را با صعود ۱۳۹۸ واحدی به ثبت رساند. با ورود نماگر سهام به کانال ۱۷۲ هزار واحدی، طی یک سال اخیر بورس بازدهی نزدیک به ۸۰ درصدی و دلار و سکه به ترتیب بازدهی بیش از ۱۶۰ و ۱۸۰ درصدی را تجربه کرده‌اند. موضوعی که پس از یک سال پرتلاطم ذهن سرمایه‌گذاران را درگیر کرده سرنوشت بازارها طی یک سال آینده است. شرایطی که می‌تواند بورس تهران را پرسودترین بازار کند، در همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۹۸» بررسی می‌شود.
 • گشایش نافرجام نمادها در بازار پایه

  علیرضا توکلی*
  دنیای اقتصاد: در یک هفته گذشته بازار پایه «ج» شاهد گشایش یا بازگشایی پنج نماد بود که کشف قیمت آنها با رشد قیمتی از یک درصد تا ۱۷۲ درصد مورد پذیرش ناظر قرار نگرفت و به روزهای بعد موکول شد. در گزارشی که از نظرتان می‌گذرد به برخی از رویدادهای یک‌هفته گذشته در بازار پایه پرداخته می‌شود تا شاید کمکی هر‌چند اندک برای علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران در این بازار پرریسک باشد.
 • صعود بورس برای هشتمین روز متوالی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران دو روز مانده به پایان سال ۱۳۹۷در تداوم مسیر صعودی خود با رشد ۱۳۹۸ واحدی همراه شد. در بازار دیروز تداوم اقبال معامله‌گران به نمادهای بزرگ از جمله شرکت‌های پتروشیمی شامل هلدینگ‌های خلیج‌فارس و نفت و گاز پارسیان و همچنین نمادهای پتروشیمی پارس و فن‌آوران موجب شد تا بازار سهام با رشد ۸/ ۰ درصدی شاخص برای هشتمین روز پیاپی با رشد همراه شده و در پایان بازار به رقم ۱۷۲ هزار و ۵۲۲ واحد برسد. شاخص کل هموزن نیز با رشد ۸۵/ ۰ درصدی، عدد ۳۲ هزار و ۱۵۸ واحد را به نمایش گذاشت.
 • تداوم رشد قدرتمند آیفکس

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته شاخص کل فرابورس ایران رشد حدود ۲ درصدی را به نمایش گذاشت و در سطح ۲۱۵۶ واحدی آرام گرفت. به این ترتیب رشد شاخص کل سهام فرابورس از ابتدای اسفند ماه، به بیش از ۴/ ۹ درصد رسید. عقب‌نشینی معامله‌گران از نقش فروشنده و تقاضای قدرتمند بازار، غالب سهام را به مدار صعودی قیمت وارد کرد و فضای مثبتی را بر بازارهای اول و دوم حاکم ساخت. در این میان، کاهش عرضه‌ها در بازار بدهی به کاهش نسبی متوسط نرخ سود موثر اوراق بدهی منجر شد.
 • انتصاب مدیرعامل جدید صبا تامین

  گروه بنگاه‌ها: با حکم مدیرعامل شستا و تصمیم اعضای هیات‌مدیره به محمدعلی شیرازی به‌عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین انتخاب شد. سرمایه‌گذاری صبا تامین، بزرگ‌ترین هلدینگ شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در حوزه بازار سرمایه است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، این شرکت به‌عنوان یک هلدینگ سرمایه‌گذاری، علاوه بر مدیریت سبد سهام، سرپرستی و مدیریت شرکت‌های تابعه خود را که بیشتر در حوزه خدمات مالی متمرکز هستند، بر عهده دارد. تامین نیاز شرکت‌های تابعه شستا در حوزه‌هایی همچون خدمات تامین مالی و ارزی، واگذاری تخصصی شرکت‌ها، سبدگردانی و بازارگردانی سهام، مهم‌ترین‌ وظایف حاکمیتی هلدینگ صبا تامین است.
 • تشریح ظرفیت‌های سودآوری «زماهان»

  گروه بنگاه‌ها: ظرفیت‌های تولید، برنامه‌های آتی و ریسک‌های مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در آستانه عرضه اولیه ۱۰درصدی در فرابورس با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت مورد بررسی قرار گرفت. مدیرعامل شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در نشست روز گذشته با بیان اینکه برآیند سود این شرکت در دوره ۱۰ ساله ۲۸ میلیارد تومان بوده تاکید کرد: سال ۹۷ به دلیل شرایط خاص کشور یک استثنا بوده و حتی سود سال ۹۶ شرکت ۲۵ میلیارد تومان محقق شد.

بیشتر

بیشتر