آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۳۶

 • دو سناریوی بورس در تورم دارایی‌ها

  امیرهوشنگ نوائی
  دنیای اقتصاد: داد‌و‌ستدهای روز گذشته سهام بار دیگر بر نمادهای بزرگ و بنیادی متمرکز بود و به این ترتیب شاخص کل بورس توانست در مقابل افت ادامه‌دار مقاومت کند. نماگر کل بورس روز گذشته با رشد ۳۳۴ واحدی در ابتدای کانال ۱۶۰ هزار به کار خود پایان داد. با این حال به نظر می‌رسد سرعت بالای چرخش نقدینگی در صنایع مختلف بازار طی هفته‌های اخیر مانع مهمی در راه صعود ادامه‌دار شاخص کل باشد.
 • بازگشت سهام بر مدار آرامش

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد بازگشت مجدد به مدار آرامش بود. در این روز رشد ۳۳۴واحدی شاخص کل بورس سبب شد تا شرایطی متعادلی برفضای معاملاتی بازار سهام حاکم شود.
 • حسابداری اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت به‌عنوان ابزار تسویه مطالبات

  عباس وفادار/ حسابدار رسمی کبری پور قنبری/ حسابدار رسمی
  اخیرا کمیته فنی سازمان حسابرسی در پاسخ شماره ۱۰۲ خود، برای آن دسته از پیمانکاران که اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و اوراق مشابه آن را از کارفرمایان به منظور تسویه مطالبات خود دریافت می‌کنند، روشی را برای اندازه‌گیری و حسابداری این اوراق تبیین کرده است.
 • افزایش سهم اسناد خزانه اسلامی در بودجه ۹۸

  سنا: مدیرعامل فرابورس ایران از افزایش سهم اوراق بدهی در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور خبر داد و عنوان کرد که انتشار این اوراق در بودجه سال آینده در مقایسه با سال ۹۷ افزایش حدود ۷ هزار میلیارد‌تومانی را نشان می‌دهد.
 • پالایشگاه گاز بیدبلند سال آینده بهره‌برداری می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس از پیشرفت ۹۱/ ۹۲ درصدی این پالایشگاه خبر داد و عنوان کرد که سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

بیشتر

بیشتر