آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۳۷

 • حرکت بورس بر مدار تردید

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته جاری روند منفی اخیر خود را با افت ۶/ ۱ درصدی شاخص کل ادامه داد تا رشدی که از اول دی ماه تا بیش از ۶ درصد پیش رفته بود بار دیگر به سطح ۷/ ۲ درصد بازگردد.
 • نواحی سرد و گرم بازار سهام

  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات آخرین روز کاری هفته را با سبزپوشی شاخص‌های اصلی بازار به پایان رساند. با وجود رکود نسبی حاکم بر طیف وسیعی از معاملات سهم‌های بزرگ، جریان پول‌ها به سمت گروه‌های کوچک‌تر ادامه پیدا کرد. قدرت‌نمایی تقاضا در اردوگاه سهم‌ها و صنایع کوچک‌تر را می‌توان در سرعت بیشتر رشد شاخص هم‌وزن به شاخص کل بورس تهران ملاحظه کرد. باز هم جذابیت تورم سمت راست ترازنامه بنگاه‌های بورسی در کنار افزایش سرمایه از منابع دیگر نظیر سود انباشته بود که مسیر حرکت نقدینگی را مشخص کرد و به قیمت‌ها جهت داد. طبیعی است مناطق گردش نقدینگی در این فرآیند از گروهی به گروه دیگر تغییر یابد اما منطق تصمیم‌گیری ثابت بماند و در بر همان پاشنه بچرخد.
 • پیشنهادهای فرابورس برای بهره‌گیری از بلاک‌چین

  روابط عمومی فرابورس ایران: مدیرعامل فرابورس ایران در میزگرد «با رمزینه‌ها چه کنیم؟» در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به برخی موارد استفاده از فناوری بلاک‌چین و رمز‌ارزها در بازار سرمایه اشاره کرد و از پیشنهادهای فرابورس برای بهره‌گیری از این تکنولوژی نوین و الزامات و نیازمندی‌های آن سخن گفت.
 • مذاکرات تجاری پتروشیمی امیرکبیر در نمایشگاه مسکو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پتروشیمی امیرکبیر با حضور در نمایشگاه بین‌المللی اینتر پلاستیکا روسیه مذاکرات خود را آغاز کرده تا بستر مناسبی را برای تسهیل روابط تجاری با مشتریان و افزایش سهم بازار خود فراهم کند. به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، نمایشگاه صنعت پلاستیک مسکو (interplastica) نمایشگاهی پیشرو برای پلاستیک و صنایع پلاستیکی در روسیه و منطقه اروپای شرقی و یک فرصت برای شرکت‌هایی با رویکرد صادراتی محسوب می‌شود. بر اساس این گزارش، این نمایشگاه امسال با حضور نزدیک به ۶۷ کشور بزرگ صنعتی رشدی ۲ و نیم برابری را در حوزه حضور کشورهای تولید‌کننده تجربه کرده است. پتروشیمی امیرکبیر در ۹ ماه ابتدایی سال جاری رکورد خود را در تولید، فروش و سود سهام شکست، این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده مواد اولیه پلیمری در آسیا است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر