آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۶۶

 • کم‌محلی بورس به تحریم‌ها

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: نماگر بورس تهران معاملات روز گذشته را با رشد ۱۲۴۱ واحدی به پایان رساند و ضمن جهش دو کانالی، در سطح ۱۸۴ هزار و ۱۶۰ واحدی قرار گرفت. از نکات قابل توجه معاملات دیروز بازار سهام، فعال شدن مجدد سهامداران خرد در سمت خرید سهام بود.
 • توسعه بازار سرمایه از ریل حاکمیت شرکتی

  دنیای اقتصاد: سازمان بورس اوراق بهادار در حالی دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های بورسی و فرابورسی را ابلاغ و اعلام کرد که قرار است این دستور‌العمل مهم از اول شهریور سال آینده اجرا شود.
 • جهش ۲ کانالی شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته با عبور از تبعات تحریم، شاهد رشد شاخص کل بود. در حالی که معامله‌گران در خبرهای مربوط به تحریم در انتظار اعلام لیست نهایی شرکت‌های مشمول تحریم‌ها بودند، بازار با عبور از آخرین تبعات روانی تحریم و در شرایطی که به دلیل تعطیلی پایان هفته، شاهد کاهش حضور معامله‌گران و افت ارزش معاملات هستیم، با شاخص مثبت همراه شد. از دیدگاه کارشناسان با افول تبلیغات رسانه‌ای در مورد تحریم‌ها بازار در خلال روزهای آتی شاهد شرایط متعادل‌تری خواهد بود که انتظار می‌رود با عرضه‌های اولیه مناسب شاهد جذب سرمایه‌گذاران بیشتری به بازار باشیم.
 • رشد ۳/ ۱ درصدی آیفکس

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: معاملات روز گذشته فرابورس ایران با غلبه تقاضا بر عرضه شروع به‌کار کرد. برآیند حرکت نمودار شاخص کل حاکی از حفظ این روند تا پایان روز کاری بود. کاهش فشار عرضه بیش از سه‌چهارم نمادهای بازار سهام را در مدار مثبت قرار داد و در این میان، صنایع کوچک‌تر بیش از سهام کالایی مورد توجه معامله‌گران قرار گرفت. در انتهای داد‌و‌ستدهای دیروز، شاخص کل فرابورس مجددا به سطح ۲۰۰۰ واحدی رسید و با رشد بیش از ۳/ ۱ درصدی، فراتر نیز رفت و بر سطح ۲۰۱۱ واحدی ایستاد. افزون بر ۶۹۴ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۳۵۸ میلیارد تومان طی معاملات بازارهای چندگانه فرابورس داد وستد شد.
 • جایگاه بورس در حفظ منافع سهامداران

  ابراهیم صادقی حسابدار رسمی
  حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران و ارتقای شفافیت یکی از مهم‌ترین مسوولیت‌ها و اهدافی است که طبق قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران به سازمان بورس و اوراق بهادار محول شده است. تصویب دستورالعمل حاکمیت شرکتی توسط هیات مدیره سازمان گامی اساسی در راستای هدف مذکور است. در این نوشتار به یکی از چالش‌های موجود در شرکت‌های سهامی عام پرداخته و در انتها پیشنهادی برای حل این چالش ارائه شده است.
 • ورود گهرزمین به فرابورس

  گروه بنگاه‌ها: ورود شرکت گهر زمین به فرابورس پس از مدت‌ها پیگیری‌ و قرارداد با شرکت کارگزاری بانک سپه در جلسه هیات پذیرش بورس به‌صورت مشروط به تصویب رسید.
 • پیش‌بینی بازارها در ادامه سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: سمینارکاربردی و تخصصی بازاریابی با عنوان «پیش‌بینی بازارها در ادامه سال ۹۷» پنج‌شنبه ۲۵ آبان ماه، توسط روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد» در سال جاری بازارهای سرمایه‌گذاری در ایران دستخوش نوسانات شدیدی شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر