آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۵۹

 • چهار محرک ریزش بورس

  دنیای اقتصاد : شاخص کل بورس تهران روز گذشته با کاهش ۲۲۱۹ واحدی، عقب‌نشینی سه کانالی را تجربه کرد. افت ۲/ ۱ درصدی این نماگر در شرایطی رقم خورد که شناسایی سود در کنار عقب‌نشینی پول‌های تازه و تفکیک مسیر سهام پس از انتشار گزارش عملکرد شرکت‌ها موجب تشدید فشار فروش در بازار سهام شده است. در عین حال نزدیک شدن به زمان اعمال دور دوم تحریم‌ها سبب شده تا تردید و احتیاط بر معاملات سهام حاکم شود. موضوعی که در کاهش ارزش معاملات روزانه سهام منعکس شده است.
 • برنامه‌های بورسی صندوق ذخیره فرهنگیان

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها: استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه کشور در راستای تامین مالی، افزایش نقدشوندگی دارایی‌ها و ایجاد شفافیت اطلاعاتی از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان است.
 • افق سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه

  سنا: بازار سرمایه با برخورداری از بازارهای متنوع، اوراق بهادار اسلامی، اوراق مشتقه و همچنین نهادهای مالی مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سایر ویژگی‌های خود می‌تواند جایگزین مناسبی برای سرمایه‌گذاری در دیگر بازارهای کالایی مانند نفت، طلا، ارز و مسکن باشد. این در حالی است که ریسک موجود در بازار سرمایه به مراتب کمتر از دیگر بازارهای موازی سرمایه‌گذاری خواهد بود.
 • ابزارهای جدید در راه بازار سرمایه

  ایسنا: مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه قرارداد آتی سبد سهام در آذر‌ماه وارد بازار سرمایه می‌شود، از راه‌اندازی ابزار مالی «وارانت» در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد که برای ورود این ابزار مالی نیاز به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم است.
 • بازگشت به زیر مرز ۱۸۰هزار واحد

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران در معاملات نخستین روز کاری هفته شاهد عقب‌نشینی شاخص و بازگشت آن به زیر مرز ۱۸۰هزار واحد بود. در بازار دیروز معامله‌گران همچنان شاهد مازاد عرضه در بازار بودند. این مازاد عرضه همزمان با کاهش فعالیت حقوقی‌ها در بازار، ضمن کاستن از حجم معاملات به صف‌های فروش دامن زد به گونه‌ای که در نهایت بیشتر نمادهای عمده بازار با کاهش قیمت همراه شدند. این امر سبب شد تا افت ۲۳/ ۱ درصدی در کارنامه شاخص کل بورس ثبت شود.
 • عقب‌نشینی آیفکس در ابتدای هفته

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: اولین روز هفته جاری با روند نزولی معاملات و خروج نقدینگی از بازار سهام آغاز شد. پس از اتمام معاملات، شاخص کل فرابورس افت بیش از ۲/ ۲ درصدی را تجربه کرد و بدین ترتیب در مجموع سه روز ابتدایی معاملاتی آبان کاهش بیش از چهار درصدی آیفکس رقم خورد. همچنین در معاملات روز شنبه بیش از ۶۷۴ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۳۷۸ میلیارد تومان در بازارهای چندگانه فرابورس مورد معامله قرار گرفت. عمده این نقدینگی در بازار اوراق با درآمد ثابت به گردش درآمد.
 • رشد ۲۲ درصدی سود همراه اول

  گروه بنگاه‌ها: همراه اول در نیمه اول سال ۹۷ توانست ۲۲ درصد رشد سودآوری را نسبت به دوره مشابه سال قبل تجربه کند. شرکت ارتباطات سیار ایران که با سرمایه ۹۶۰ میلیارد تومانی در بازار دوم بورس حضور دارد علت این رشد را افزایش ۱۸ درصدی درآمدهای عملیاتی اعلام کرده است. این شرکت در نیمه اول امسال ۸/ ۱ هزار میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.

بیشتر

بیشتر