آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۵۲

 • تداوم خرید حقوقی‌ها در بازار سهام

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: نوسانات حاکم بر بازار سهام طی هفته گذشته، بازدهی بیش از یک درصدی شاخص کل را رقم زد. در این شرایط بازیگران عمده بازار در ادامه روند حمایتی خود که از دومین هفته مهرماه آغاز شده بود، به جمع‌آوری سهام ارزنده پرداختند و توانستند خالص تغییر مالکیتی در حدود ۳۴۰‌میلیارد تومان را به نام خود ثبت کنند.
 • بازی‌سازان سهام در ماه حساس

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران درحالی هفته گذشته با رشد یک درصدی مواجه شد که طی همین هفته به تدریج از شدت تلاطم بورس کاسته شد. در حالی‌که بورس در یک رالی پرشتاب رشد بیش از ۴۶ درصدی را از میانه شهریور تا ۸ مهر تجربه کرده بود،در ادامه مطابق با انتظارات در مسیر اصلاح قیمتی قرار گرفت. اصلاح سهام با ریزش حدود ۲۰ هزار واحدی شاخص کل (از ۱۹۵ به ۱۷۵ هزار واحد) در مدت زمان کوتاهی رقم خورد. هیجان معاملاتی همان‌طور که در مسیر صعودی مشاهده شده بود در مسیر نزولی نیز خودنمایی کرد.
 • نگاهی به برنامه‌های توسعه‌ای «زپارس»

  گروه بنگاه‌ها: پس از لغو عرضه اولیه سهام شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در روز دوشنبه، بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز هفته گذشته میزبان سومین عرضه اولیه خود در سال جاری در نماد «زپارس» بود.
 • هفته یک درصدی بورس تهران

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز چهارشنبه به‌رغم انتشار خبر تحریم برخی از شرکت‌های بورسی با حمایت سهامداران حقیقی و حقوقی با رشد شاخص کل به کار خود پایان داد. شامگاه سه‌شنبه وزارت خزانه داری آمریکا شماری از شرکت‌های ایرانی را مشمول تحریم قرار داد. برخی از این شرکت‌ها از جمله فولاد مبارکه، بانک ملت، توسعه معادن روی، تراکتور‌سازی، بانک پارسیان، بانک سینا و گروه خودرو‌سازی بهمن از شرکت‌های مهم بورس به شمار می‌آیند. این امر موجب شد تا برخی از سهامداران با نگرانی معاملات روزانه را شروع کنند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر