آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۳۴

 • بازند‌ه د‌وره‌گرد‌ی د‌ر بازار سهام

  بهزاد‌ بهمن‌نژاد‌
  د‌نیای اقتصاد‌: شاخص سهام با جهش ۱۵ د‌رصد‌ی هفته گذشته توانست رکورد‌های تازه‌ای را د‌ر تاریخ خود‌ به ثبت برساند‌. از اواخر بهار و همزمان با افزایش نرخ د‌لار، بسیاری از تحلیلگران بر پتانسیل‌های صعود‌ بورس تهران تاکید‌ د‌اشتند‌، اما صعود‌ د‌سته‌جمعی اخیر صنایع مختلف بورسی کارشناسان را نگران کرد‌ه است.
 • رکورد حقیقی‌ها در بورس تهران

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : معاملات بورس تهران در هفته گذشته با رشد ۱۵ درصدی شاخص کل به پایان رسید. این بازدهی خیره‌کننده در حالی رقم خورد که سهامداران حقیقی طی این هفته مشارکت بالایی در سمت تقاضا داشتند. ثبت خالص خرید ۱۴۰۰ میلیارد تومانی توسط سهامداران خُرد در معاملات هفته گذشته یک رکورد تازه در کارنامه این گروه از بازیگران بازار بر جا گذاشت. مشارکت بالای سهامداران حقیقی در خرید سهام، نشانه‌‌ای از تداوم رونق نسبی در بورس است. امری که البته تحلیلی شدن فضای بورس را به‌عنوان تضمینی برای آینده می‌طلبد.
 • سد‌ نقد‌شوند‌گی د‌ر بورس تهران

  همایون د‌ارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهاد‌ار تهران هفته گذشته همچنان به روند‌ رشد‌ قابل ملاحظه خود‌ اد‌امه د‌اد‌ و بازد‌هی هفتگی خیره‌کنند‌ه ۱۵د‌رصد‌ی را به ثبت رساند‌. این میزان رشد‌ هفتگی شاخص کل یک رکورد‌ تازه د‌ر بورس تهران به شمار می‌رود‌. تد‌اوم ورود‌ نقد‌ینگی، گزارش‌های مناسب عملکرد‌ شرکت‌ها د‌ر شهریور ماه و صعود‌ نرخ ارز همچنان رشد‌ قیمت سهام و نماگر‌های بازار سهام را به د‌نبال د‌اشته است. به این ترتیب بورس تهران از ابتد‌ای سال جاری با توجه به افزایش ارزش جایگزینی و افزایش د‌رآمد‌ شرکت‌ها ناشی از افزایش د‌رآمد‌ صاد‌راتی و فروش د‌اخلی با رشد‌ نزد‌یک به ۸۸ د‌رصد‌ی مواجه شد‌ه است.
 • پتانسیل‌های بورسی «میدکو» در سال ۹۸

  گروه بنگاه‌ها: شاخص کل بورس تهران از میانه شهریور تا پایان هفته گذشته بازدهی ۳۱ درصدی را به ثبت رساند. طی رشدهای پرشتاب اخیر سهام بسیاری از شرکت‌ها به خصوص گروه فلزات و معدنی رشدهای چشم‌گیر را تجربه کردند. شاخص گروه کانه‌های فلزی رشد بیش از ۴۰ درصدی را از میانه شهریور تجربه کرده است. شاخص گروه فلزات اساسی نیز در این مدت رشد ۲۰ درصدی را به ثبت رسانده است. طی این مدت سهام هلدینگ معدنی خاورمیانه همگام با شاخص کل بورس تهران رشد ۳۱ درصدی را به ثبت رساند.
 • آمادگی «ومعادن» برای خرید «وامید»

  گروه بنگاه‌ها: معاون مالی و اقتصاد سرمایه‌گذاری معادن و فلزات آمادگی این شرکت برای خرید سهام «وامید» متعلق به بانک سپه را اعلام کرد.

بیشتر

بیشتر