آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۲۸

 • سرنوشت بورس در نیمه دوم ۹۷

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال هفته‌های پررونق بورس، مسیریابی سهام تا پایان سال اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. جهش دلار و انتظارات تورمی که اثر مستقیمی بر سود اسمی بنگاه‌های اقتصادی دارد، مهم‌ترین محرک رونق بورس است. هرچند این عامل همچنان پتانسیل مناسبی برای سهام است؛ اما مواجهه با ریسک‌هایی نظیر تحریم و روند بازارهای موازی نیز اهمیت دارد. نحوه ارزش‌گذاری سهام نشان می‌دهد عمدتا عدم‌قطعیت‌های مزبور در حالت بدبینانه خود از سوی سهامداران لحاظ شده‌اند. بنابراین، هرگونه سیگنال جدید از عوامل غیراقتصادی می‌تواند اثر چشمگیری بر روند سهام داشته باشد.
 • پایان داغ تابستان برای حقیقی‌ها

  دنیای اقتصاد: بورس تهران طی ۴ روز معاملاتی هفته منتهی به ۲۷ شهریورماه، رفت و برگشت‌های متوالی را تجربه کرد. شرایطی که در نهایت به رشد حدود ۵/ ۱ درصدی شاخص کل و قرار گرفتن این نماگر در کانال ۱۵۷ هزار واحدی منتهی شد. خالص تغییر مالکیت طی معاملات این هفته بورس تهران برای پنجمین هفته متوالی به نفع معامله‌گران خرد بازار و به ارزش ۶۲۲ میلیارد تومان ثبت شد. در میان صنایع بورسی، گروه بانک شاهد بیشترین میزان تغییر مالکیت به نفع معامله‌گران حقیقی بازار بود. صنعت پتروشیمی‌ نیز مورد توجه سهامداران خرد قرار گرفت. در مقابل اما بیشترین خرید حقوقی‌ها در نمادهای زیرمجموعه گروه‌ فلزات اساسی و کانه‌های فلزی شکل گرفت.
 • هفته ۵/ ۱ درصدی بورس تهران

  همایون دارابی
  دنیای بورس: بازار سهام آخرین هفته معاملاتی شهریور ماه را با رشد ۵/ ۱ درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت تا بازدهی این بازار از ابتدای سال به حدود ۴/ ۶۳ درصد برسد.
 • انتشار کتاب «آزادسازی سهام عدالت، موانع و راهکارها»

  دنیای اقتصاد: کتاب «آزادسازی سهام عدالت، موانع و راهکارها» به قلم مهدی حاجی‌وند از سوی انتشارات مشق شب منتشر شد. این کتاب در هشت فصل به رشته تحریر در آمده است. در فصل اول آن با عنوان «خصوصی‌سازی؛ تعاریف، اهداف و روش‌ها» به تشریح و تبیین مواردی همچون مفاهیم و تعاریف خصوصی‌سازی، تاریخچه خصوصی‌سازی در جهان و ایران، ضرورت، دلایل، اهداف و روش‌های خصوصی‌سازی و نیز سهم سهام عدالت از واگذاری‌های دولت پرداخته شده است.

بیشتر

بیشتر