آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۲۶

 • استراحت بورس پس از ۶ جهش

  دنیای اقتصاد: شاخص سهام که توانسته بود با ۲۱ کانال‌شکنی در شش روز متوالی، رونق محسوسی را تجربه کند، روز گذشته ۲۴۰۹ واحد کاهش یافت. شناسایی سود میان معامله‌گران در کنار اوج‌گیری جو مربوط به تسویه اعتبار کارگزاری‌ها از جمله مهم‌ترین دلایل افت بورس محسوب می‌شوند. همچنین تعدیل انتظارات از نرخ‌های کشف‌شده در بورس کالا پس از آزادسازی قیمت‌ها عامل دیگر فشار فروش در بورس تهران بود. با این حال در میانه معاملات، تقاضا مجدد قدرت گرفت و مسیر سهام را تغییر داد که می‌تواند نشانه‌ای از تداوم رونق باشد.
 • خودنمایی تقاضا در روز منفی بورس

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد عقب‌نشینی ۵/ ۱ درصدی شاخص کل بود. دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت خود را شروع کردند که عرضه سنگین سهام ازسوی معامله‌گران به دنبال شناسایی سود بر نماگر اصلی بازار فشار وارد کرد. این عرضه‌های سنگین دیروز موجب تشکیل صف‌های فروش در اکثر نمادهای مورد اقبال بازار شد. با این حال صفوف فروش با توجه به نقدینگی فعال در بازار جمع آوری شد تا در ساعت پایانی معاملات معامله‌گران شاهد دادو‌ستدهای متعادل باشند.
 • استارت‌آپ‌ها موتور محرک اقتصاد

  سنا: شرکت‌های استارت‌آپ از جایگاه بسیار ممتازی در بازار سرمایه کشور برخوردارند. این شرکت‌ها هم به لحاظ سرمایه‌گذاری گزینه مناسبی هستند و هم از لحاظ تکنولوژیک می‌توانند کمک مناسبی به شرکت‌های سرمایه محور داشته باشند. از این جهت می‌توان گفت شرکت‌های استارت‌آپی که غالبا به جهت تکنولوژی و بهره‌وری پیشتاز هستند، به عنوان موتور محرک رشد کشور و اقتصاد آن عمل می‌کنند.
 • عقبگرد یک‌پله‌ای شاخص فرابورس

  دنیای اقتصاد: معاملات فرابورس ایران طی روز گذشته با افت ۱۱ واحدی شاخص کل پایان یافت. نماگر این بازار پس از رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی در دو هفته اخیر سرانجام در روز گذشته از حرکت در مسیر صعودی بازایستاد و با عقبگرد ۱۱ واحدی از قله، در ارتفاع ۱۷۹۵ واحد آرام گرفت. شناسایی سود از سوی معامله‌گران پس از بازده چشمگیر سهام در کنار گمانه‌زنی‌ها در مورد فشار فروش از محل تسویه معاملات اعتباری از مهم‌ترین‌ عوامل موثر بر افت شاخص فرابورس در روز گذشته ارزیابی می‌شود.
 • بخش خصوصی واقعی در تایدواتر

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها : شرکت تایدواتر برای اولین بار به شکل واقعی به بخش‌خصوصی سپرده شد. حال با توجه به تجربیات سهامدار جدید در صنعت دریایی و بندری چشم‌انداز مناسبی برای شرکت پیش‌بینی می‌شود. منتظر منصوری، مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد»، اخبار مربوط به انحلال شرکت را در چند ماه اخیر شایعه خواند و گفت: در ۲ مجمع عمومی فوق‎العاده شرکت تایدواتر که در ۱۶ و ۲۶ مرداد ماه برگزار شد، به دنبال راهکارهایی به منظور مقابله با تحریم‎های آمریکا علیه اقتصاد ایران و همچنین سودآوری فعالیت‌ها هستیم و نظرات سهامداران و متخصصان صنعت را جمع‌آوری کردیم و با نظر مجمع عمومی فوق‌العاده ۲۹ مرداد ماه، به فعالیت‌های شرکت ادامه دادیم.
 • «فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد

  دنیای اقتصاد: کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» با کوشش علیرضا خداکرمی و سیدعلی میرخاندوزی انتشار یافت. فناوری‌های پیشرفته و شبکه‌های گسترده مالی، بازارهای مالی جهان را متحول کرده و موجب پویایی محیط کسب و کار شده است. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به بیومتریک، محاسبات ابری، محاسبات شناختی، فناوری بلاک‌چین، محاسبات کوآنتومی و... اشاره کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر