آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۸۳

 • بورس تهران بر مدار احتیاط

  دنیای اقتصاد: بازار سهام معاملات روز گذشته را با افت ۲۶۳ واحدی شاخص کل(معادل بیش از ۲/ ۰ درصدی) به پایان برد. دومین افت متوالی شاخص کل طی این هفته در حالی رقم خورد که نماگر سهام در ابتدای ساعات معاملات دیروز در محدوده مثبتی قرار داشت اما در ادامه همچون روزهای قبل قدرت تداوم نداشت. به‌طور کلی، سطح عمومی قیمت‌ها در روزهای اخیر مطابق الگوی تکرارشونده‌ای در ساعات پایانی معاملات عمدتا تحت‌فشار قرار می‌گیرد و طی یک رفت و برگشت وارد بازه منفی می‌شود. به‌نظر می‌رسد این اخبار تحریم‌ها و نگرانی‌های سیاسی است که به معاملات جهت می‌دهد و به همین دلیل، عوامل درونی بازار توجه چندانی از سوی فعالان سهام جلب نمی‌کند. بنابراین انتظار می‌رود تا بروز نشانه‌های مثبت از مناسبات سیاسی در عرصه بین‌المللی و تعدیل سیاست‌های ارزی، کماکان با فضایی احتیاطی در بازار مواجه باشیم. اتفاقی هم که در معاملات دیروز و با فشار عمومی فروش در بین سهام شاخص بازار رقم خورد، حاکی از همین مساله است.
 • کارنامه تیرماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : بازار سهام در حالی معاملات تیرماه را با نوسانات شدید سپری کرد که برآیند این موضوع به کاهش۴۲ واحدی شاخص کل منجر شد.
 • سه‌گانه افت شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته با افت ۲۶۳واحدی مواجه شد. بورس اوراق بهادار هر‌چند در دو روز ابتدای هفته جاری شرایط مناسبی را تجربه کرد، اما کمبود نقدینگی،سردرگمی در مورد وضعیت شرکت‌های صادراتی به دلیل سیاست‌‌های ارزی و همچنین رونق بازارهای موازی باعث شد تا بورس مجددا به مدار کاهشی بازگردد. در این شرایط در میانه بازار دیروز فشار فروش در اکثر نمادهای بازار رخ داد که در نهایت به افت ۲۶۳ واحدی نماگر اصلی بازار (معادل ۲۴/ ۰ درصد) منجر شد. به این ترتیب شاخص کل در انتهای بازار دیروز به رقم ۱۰۸ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.دیروز همچنین شاخص کل هم ‌وزن نیز با افت ۱۲ واحدی عدد ۱۸ هزار و ۲۷۰ واحد را به نمایش گذاشت.
 • جزئیات ابعاد فقهی اوراق وکالت در بازار سرمایه

  سنا: دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، تازه‌ترین مصوبات و تصمیمات این کمیته را تشریح کرد. مجید پیره گفت: کمیته تخصصی فقهی در جلسه اخیر، موضوع بررسی ابعاد فقهی اوراق وکالت را در دستور کار خود قرار داد. وی توضیح داد: اوراق وکالت یکی از انواع ابزارهای مالی- اسلامی است که در بسیاری از کشورهای اسلامی به مرحله انتشار رسیده و این ظرفیت و قابلیت را دارد که برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی در کشور ما نیز از آن استفاده شود. پیره اظهار کرد: در اوراق وکالت، موسسه یا نهادی که قصد تامین مالی از این‌گونه اوراق را دارد، به‌عنوان وکیل دارندگان اوراق محسوب می‌شود و به وکالت از آنها این حق را دارد که منابع مالی را حدود موضوع قرارداد وکالت به‌کار بگیرد.
 • مراسم تودیع مدیرعامل جدید مرکز مالی ایران برگزار شد

  گروه بنگاه‌ها: با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد بازار سرمایه ایران، مراسم تودیع و معارفه اعضای هیات‌‌مدیره و مدیرعامل مرکز مالی ایران برگزار شد. به گزارش واحد ارتباطات مرکز مالی ایران، در این مراسم، ناصر امیدواری به‌عنوان مدیرعامل جدید مرکز معرفی و از تلاش‌ها و خدمات اعضای هیات‌مدیره و مدیر عامل پیشین این شرکت قدردانی شد.در ابتدای این مراسم شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اپلیکیشن بانک جامع اطلاعات مالی ایران (IFDB)، تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی و قراردادهای آموزشی مرکز مالی ایران را از جمله دستاوردهای ارزشمند در دوران فعالیت مدیرعامل پیشین خواند. ناصر امیدواری به‌عنوان مدیرعامل جدید مرکز مالی ایران تکمیل پروژه‌های در حال انجام، توسعه فعالیت‌های آموزشی تخصصی و نزدیکی بازار پول و بازار سرمایه را از مهم‌ترین برنامه‌های پیش رو خواند.
 • توزیع ۳۰۰ ریال سود برای هر سهم «شپنا»

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان شرکت پالایش نفت اصفهان با مشارکت قریب ۹۰ درصد صاحبان سهام در باشگاه شهید منتظری برگزار شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر