آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۷۶

 • برخورد بزرگان بورسی به کف قیمتی؟

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : بعد از ۶ روز افت متوالی، روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد اندکی همراه شد. به این ترتیب شاخص سهام با رشد ۳۸ واحدی (معادل ۰۳/ ۰ درصد) در سطح ۱۰۸ هزار و ۱۱۰ واحدی قرار گرفت. در شرایط کنونی قرار گرفتن قیمت سهام شرکت‌های بزرگتر بازار در سطوح حساس پس از اصلاح چند روزه، مهم‌ترین‌ عامل کاسته‌شدن از فشار عرضه در بازار سهام عنوان می‌شود. با این حال ریسک‌های اثرگذار همچون روند قیمت فلزات در بازارهای جهانی، ریسک‌های سیستماتیک و سیاست‌های ارزی دولت همچنان علل فشار بر قیمت سهام مزبور به شمار می رود.ارزش معاملات نسبت به دوره اوج بورس، همچنان در محدوده نازلی قرار دارد. ارزش معاملات حدود دو هفته پیش ارقام نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان را تجربه کرد، اما در شرایط کنونی به کمتر از ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
 • توقف افت شاخص سهام پس از ۶ روز

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: روند نزولی شاخص کل بورس طی معاملات سومین روز از هفته جاری متوقف شد و بازار چهره متعادل‌تری را نمایش داد. معامله‌گران با توجه به افت شدید قیمت سهام شرکت‌های بزرگ در دو هفته اخیر تمایل بیشتری به خرید سهام داشتند. این تمایل با افت قیمت فلزات در بازار جهانی تحت فشار قرار گرفت. اما در نهایت شاخص کل پس از ۶ روز معاملاتی حدود ۳۸واحد رشد کرد و در سطح ۱۰۸ هزار و ۱۱۰ واحدی قرار گرفت. به این ترتیب بازدهی بورس از ابتدای سال در سطح ۲/ ۱۲ درصد باقی ماند.
 • آخرین امیدهای بازار مس

  محمد نجفی
  دنیای بورس: بازار مس روزهای نامناسبی را پشت سر می‌گذارد و قیمت این فلز در ۵هفته اخیر با افتی ۱۵ درصدی به کمتر از محدوده ۶۲۰۰ دلار در هر تن تنزل کرده است. در این میان احتمال آغاز اعتصاب‌های کارگری در معادن بزرگ تولید مس شیلی یکی از معدود عواملی است که در برهه کنونی می‌تواند تبدیل به عامل حمایتی در بازار این محصول شود و بار دیگر قیمت را به مدار صعود بازگرداند. در این گزارش به بررسی این موضوع پرداخته می شود.گفتنی است سایت تحلیلی «دنیای بورس» از تاریخ ۲۷ خرداد ماه قابل دسترسی عموم است و علاقه‌مندان می‌توانند از تحلیل‌های این سایت به‌طور رایگان استفاده کنند.
 • تداوم روند نزولی آیفکس

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات دیروز برای هفتمین روز پیاپی کاهش یافت. نمادهای فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و آهن و فولاد ارفع بیشترین اثر منفی را در افت ۳/ ۳ واحدی شاخص فرابورس رقم زدند. در عین حال دیروز، در ادامه سریال عرضه‌های اولیه، نماد «زقیام» بر تابلوی معاملات بازار دوم قرار گرفت.
 • ذوب‌آهن در مسیر بهبود

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت ذوب‌آهن اصفهان با حضوربیش از ۷۵درصد سهامداران در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان، برگزار شد.
 • فرآیند پذیرش در بورس‌ها

  اداره برنامه‌ریزی فرابورس ایران: در ادامه سلسله یادداشت‌های پیشین در مورد فرآیند پذیرش در بورس‌ها،به مطالعه‌ روندهای موجود در حوزه پذیرش پرداخته‌ایم. این مطالعه درخصوص روندهای مقرراتی، درآمدی و تکنولوژیک انجام شده که در ادامه نتایج آن را ملاحظه می‌کنید.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر